Wspieranie przedsiębiorczości
20.09.2017 Szymon Niemczewski 1194
grafika

W dniu 19 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury została zorganizowana konferencja pn. Instrumenty wsparcia przedsiębiorczości.

Konferencja była adresowana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, ale również dla tych, którzy dopiero zamierzają zmierzyć się z biznesem. Na konferencji zaprezentowały się sektory finansowe, doradcze i promocyjne. Była okazja zapoznać się z możliwościami pozyskania wsparcia dla biznesu czy też sposobami występowania o pomoc lub skorzystania z różnych programów pomocowych umożliwiających rozwój przedsiębiorstwa i poszerzenie jego oferty.

Konferencję otworzył burmistrz Sławomir Napierała, który przedstawił istotę zagadnienia. Następnie głos zabrał poseł Łukasz Schreiber, przybliżając problematykę związaną z przedsiębiorczością na szczeblu parlamentu i rządu. Pełnomocnik wojewody omówił temat z poziomu województwa kujawsko-pomorskiego. Sektor finansowy prezentowali: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO BP. W dalszej części słuchacze zapoznali się z ofertą Fundacji Pracy narodów „Inkubator talentów”, prezentacją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoskiego Klastra Przemysłowego oraz firmy MMPJ sp. z o.o., która przybliżyła możliwości, jakie stwarza współpraca z nią w zakresie transportu międzynarodowego, magazynowania i obsługi celnej. Na zakończenie wystąpił dyrektor PUP w Nakle Przemysław Ulatowski, omawiając tematykę w sferze możliwości pozyskiwania pracowników poprzez jego instytucję oraz sytuację, jaka obecnie występuje na naszym rynku pracy.

 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg