Minister edukacji w Nakle nad Notecią
21.09.2017 Szymon Niemczewski 1136
grafika

Jedynie 3 placówki w Polsce rozpoczęły rok szkolny 2017/18 z tygodniowym opóźnieniem, które wynikało z potrzeby usuwania szkód wywołanych przez sierpniową nawałnicę. Minister Edukacji Narodowej osobiście przybyła do jednej z nakielskich szkół, by przekonać się o efektach prac naprawczych.

W Zespole Szkół im. Dzieci Potulic w Potulicach, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią szkolny dzwonek zabrzmiał dopiero 11 września. Wizytę w ostatniej z tych placówek złożyła Anna Zalewska. Minister Edukacji Narodowej zapoznała się z materiałem fotograficznym ukazującym skalę zniszczeń w szkole oraz z zakresem wykonanych prac remontowych. Dyrektor ZSP nr 3 Halina Lubiszewska podkreślała, iż w pomoc zaangażowali się pracownicy szkoły, a także rodzice uczniów. Efektem rozmów Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierały, prowadzonych podczas wizyty, są m.in. ustalenia, iż Gmina o środki na kontynuowanie remontów będzie wnioskować do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Anna Zalewska spotkała się z uczniami podczas zajęć lekcyjnych. Przy okazji odwiedzin w Tęczowym Wzgórzu Minister złożyła tamtejszym podopiecznym życzenia, bowiem 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Dzieci z tej okazji przygotowały program artystyczny, a także upominki dla swoich gości.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Kujawsko–Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji Anna Biniakowska oraz Skarbnik Gminy Tomasz Angielczyk.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg