Prezydent Sosnowca w Nakle
26.09.2017 Szymon Niemczewski 1249
grafika

W dniach 24-25 września w Nakle nad Notecią gościł prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wraz z asystentem Mateuszem Krukiem.

W związku ze skutkami nawałnicy, jaka dotknęła naszą gminę z 11/12 sierpnia, władze Sosnowca wyszły z propozycją przyjęcia grupy dzieci ze szkoły w Potulicach i ZS-P nr 3, które przebywały tam od 4 do 11 września. Był to gest pomocy skierowany do dzieci tych szkół, które z uwagi na zniszczenia.

Pierwszego dnia (niedziela) burmistrz Sławomir Napierała omawiał z prezydentem Sosnowca ogół spraw związanych z dalszą pomocą, którą władze Sosnowca zadeklarowały. W poniedziałek burmistrz udał się z gościem do szkoły w Potulicach, gdzie zostali przywitani przez dyrektora Jacka Kiersznickiego wraz z uczniami szkoły. Jeszcze raz podziękowano prezydentowi Sosnowca za okazaną pomoc. Następnie Arkadiusz Chęciński zwiedził tzw. salę balową hr. Potulickiej oraz podziemia, gdzie w czasie ostatniej wojny mieścił się obozowy karcer, po czym zobaczył cmentarz ofiar obozu i został zapoznany z jego historią.

Po powrocie do Nakła odwiedzono Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, gdzie dyrektor Halina Lubiszewska pokazała prezydentowi skalę zniszczeń, jakich doświadczyła szkoła. 

Podsumowując wizytę można powiedzieć, że kontakty na linii Nakło nad Notecią – Sosnowiec nie zakończą się tylko na pomocy, jaką okazano naszej gminie i jaka jeszcze zostanie skierowana od władz Sosnowca, ale najpewniej przekształcą się one w szerszą współpracę i ściślejsze związki.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg