Ponad 2 mln złotych ze środków RPO
29.09.2017 Szymon Niemczewski 1242
grafika

Wczoraj 26 września 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie kolejnych umów na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pomoc trafi na realizację 39 zadań dotyczących zakupu sprzętu medycznego, termomodernizacji szkół i innych budynków użyteczności publicznej, budowę domów dziecka, przebudowę dróg oraz rozwój przedsiębiorczości akademickiej. Wśród beneficjentów są firmy, samorządy lokalne oraz placówki medyczne.

- Wszystkim beneficjentom gratuluję ciekawych pomysłów i dobrego przygotowania projektów. Wsparcie dla przedsiębiorstw akademickich to jeden ze sposobów na tworzenie otoczenia biznesu w naszym regionie. Dofinansowujemy też bardzo potrzebne i oczekiwane projekty zakupu sprzętu dla placówek medycznych, generujące oszczędności termomodernizacje budynków oraz budowy dróg i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zachęcam kolejne podmioty do ubiegania się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Ponad 8 milionów złotych wsparcia z RPO trafi na realizację dwóch inwestycji drogowych. Powiat świecki otrzyma dofinansowanie na przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych, stanowiącą pierwszy etap inwestycji polegającej na włączeniu północno-zachodniej części powiatu do planowanego węzła w Zbrachlinie przy drodze ekspresowej S5. W Nakle nad Notecią planowana jest przebudowa ulicy Młyńskiej, polegająca na wykonaniu nawierzchni jezdni, zjazdów oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Gmina Nakło nad Notecią otrzyma dofinansowanie w wysokości 2.384.427,99 zł. Koszt całego zadania to kwota 2.805.209,40 zł.

W wczorajszej uroczystości wręczenia umów o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach RPO uczestniczyli beneficjenci wsparcia oraz marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.


Materiał: Beata Krzemińska
Fotografie: Andrzej Goiński


 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg