O nawałnicy w Sosnowcu
27.10.2017 Tomasz Rogacki 1668
grafika

W dniu 26 października z-ca burmistrza Krzysztof Błoński uczestniczył w obradach sesji rady miejskiej Sosnowca.

Wyjazd przedstawiciela nakielskiego samorządu do Sosnowca był następstwem wizyty prezydenta tego miasta Arkadiusza Chęcińskiego w Nakle nad Notecią, który osobiście zapoznał się ze skutkami nawałnicy, jaka przeszła przez naszą gminę z 11/12 sierpnia. Był m.in. w szkołach w Potulicach i nr 3 w Nakle. Samorząd Sosnowca udzielił Nakłu pomocy zapewniając bezpłatny tygodniowy pobyt dla grupy uczniów z wymienionych szkół. Prezydent zadeklarował również dalszą pomoc. W rozmowie z burmistrzem Sławomirem Napierałą pojawił się zamysł nawiązania szerszej współpracy między naszymi miastami.

26 października, podczas sesji rady miejskiej w Sosnowcu z-ca burmistrza Krzysztof Błoński przedstawił multimedialną prezentację, omawiając ogrom szkód w gminie. Jednocześnie podziękował mieszkańcom Sosnowca oraz samorządowcom za okazaną pomoc.

Pobyt w Sosnowcu był okazją do kolejnego kroku na rzecz zacieśnienia współpracy. Uzgodniono, że w przyszłym roku dojdzie do wymiany młodzieży, która będzie mogła poznać walory dwóch różnych pod względem atrakcji regionów.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg