Stawki od środków transportowych uchwalone
30.11.2017 Tomasz Rogacki 2047
grafika
Powiązane galerie:
grafika
30.11.2017

12

Aktualności
Powiązane pliki:

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 30 listopada podjęto szereg uchwał, w tym uchwalono stawki podatku od środków transportowych.

Czwartkowa sesja rozpoczęła się od ślubowania nowego radnego Dariusza Domka, który w wyniku wyborów uzupełniających w okręgu nr 17, zastąpił zmarłego Tadeusza Matczuka. Wraz z tym nastąpiły zmiany w składzie komisji rady. Z komisji budżetu i finansów zrezygnował Zbigniew Nadarzewski, a w jego miejsce wszedł nowy radny.

Sprawozdanie z działań burmistrza między sesjami odczytał z-ca burmistrza Piotr Kalamon. W uzupełnieniu materiału burmistrz Sławomir Napierała odniósł się do fałszywych informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej, jakoby gmina przepłacała przy inwestycjach. Wyjaśnił, że gmina posiada zawsze kosztorys do danej inwestycji, którego nie ujawnia, zaś w budżecie jest zapisana kwota niższa. W tym przypadku chodziło o ul. Armii Krajowej. Gdy rozpisano I przetarg na tę ulicę oferty opiewały na kwotę ok. 600 tys. zł (kosztorys – 480 tys., kwota zapisana w budżecie – 360 tys. zł). Po powtórzeniu przetargu w ofercie koszt wynosił ok. 480 tys. zł. Zatem gmina nie dołożyła do inwestycji, lecz zaoszczędziła kilkadziesiąt tys. zł.

Burmistrz przypomniał też o skutkach nawałnicy i pomocy udzielonej gminie przez inne samorządy, a zwłaszcza o otrzymanym ok. 1 mln zł z rezerwy Ministerstwa Edukacji na remont uszkodzonych obiektów oświatowych. Podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania tej pomocy (m.in. poseł Łukasz Schreiber, kurator oświaty Marek Gralik).

Spośród uchwał ważnych dla mieszkańców było uchwalenie stawek podatku od transportu na 2018 r. (proj. uchwały w załączniku).

Sołtys Karnówka Wacław Mroczkowski obchodził w listopadzie 25-lecie sprawowania funkcji. Z tej okazji przewodniczący rady Jan Światłowski, burmistrz Sławomir Napierała oraz przewodnicząca komisji rolnictwa Halina Mnichowska złożyli jubilatowi życzenia i przekazali upominek.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
15.01.2019 Szymon Niemczewski Miasto
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg