Pierwsze uchwały w nowym roku
25.01.2018 Tomasz Rogacki 2197
grafika
Powiązane galerie:

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej nakielscy radni podjęli aż 53 uchwały.

Pierwsza w tym roku sesja była zdominowana przez serię uchwał związanych z wyrażeniem zgody na zawarcie umów dzierżaw oraz najmu w trybie bezprzetargowym (łącznie 40 uchwał). Spośród innych dwie uchwały dotyczyły przyznania dofinansowania na prace konserwatorskie kościołów w Ślesinie (223 000 zł) i Potulicach (60 000 zł). Kolejne związane były z przystąpieniem do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania w rejonie ul. Szubińskiej w Paterku oraz w rejonie ulic Długa, Potulicka, Rudki w Nakle nad Notecią. Uchwalono również przystąpienie Gminy Nakło nad Notecią do programu: Nauczycielu! Spójrz na stare metody w nowy sposób, a świat otworzy uczniom drzwi do lepszej przyszłości. Ponadto określono wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz kryteria rekrutacji do przedszkoli w szkołach podstawowych.

Podejmowanie uchwał poprzedziło sprawozdanie burmistrza z działalności między sesjami. Po jego przedstawieniu głos zabrał Paweł Wiśniewski, który w imieniu Klubu Razem dla Nakła, przybliżył ideę wybudowania kręgielni na terenie krytej pływalni i wnioskował o zapewnienie w budżecie środków finansowych na przygotowanie dokumentacji technicznej.

Udzielając odpowiedzi na zapytania radnych burmistrz Sławomir Napierała odniósł się też do parku przemysłowego, dementując pogłoski, jakoby nic się tam nie działo. Poinformował, że z kolejnymi firmami podpisano już umowy, z innymi trwają uzgodnienia. Jedna z nich tylko w I etapie chce zainwestować 40 mln zł. Zakłada się, że w ciągu dwóch lat na terenie parku zrobi się ciasno.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg