Zelan otrzymał zezwolenie
07.02.2018 Szymon Niemczewski 2339
grafika

7 lutego burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała odwiedził firmę Zelan. W minionych dniach firma ta otrzymała zezwolenie od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na prowadzenie działalności gospodarczej w Nadnoteckim Parku Przemysłowym w Paterku.

Podczas spotkania, w którym uczestniczył prezes firmy Antoni Zieliński, doradca ds. rozwoju Marian Olszyński, sołtys Paterka Mariusz Malikowski oraz inspektor Anna Gill, włodarz zapoznał się z planami inwestycyjnymi firmy na terenie parku oraz z wizualizacjami budowy nowoczesnego zakładu. Inwestycja w parku będzie realizowana wg założeń finansowych zawartych w realizacji programu POIR 3.2.1, z PARP-em oraz nakładami w podstrefie Nakło w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W latach 2018-2023 zakłada się zainwestowanie ponad 50 mln zł w budowę na dzierżawionej od gminy 3-hektarowej działce nowoczesnego zakładu przetwórstwa tworzyw wraz z narzędziownią i 2-kondygnacyjnym budynkiem administracyjno-socjalnym. Łączna zabudowa to ok. 10 tys. m kw. Docelowo całość zatrudnienia zostanie przeniesiona  do nowego zakładu oraz wzrośnie zatrudnienie. - Produkcja przeniesiona do strefy będzie zdecydowanie unowocześniona w oparciu o innowacyjne technologie, na które mamy już patent, i innowacyjne produkty, na które mamy europejskie wzory przemysłowe – mówi doradca ds. rozwoju firmy Zelan Marian Olszyński. – Produkcja ma ruszyć w II kwartale 2019 roku; w I etapie w hali o pow. 4 tys. m kw., w II etapie przeniesienie całości produkcji i ewentualnie dalej docelowo na zabezpieczonej 2-hektarowej działce – do 2023 roku – galwanizernia – dodaje doradca.

Pozytywem przeniesienia firmy do strefy będzie wyprowadzenia jej z miasta. Zelan zapewnia, że wszystkim pracownikom zapewni komunikację do nowego miejsca pracy. Zamierza też pogłębić współpracę z miejscowymi firmami.

- Na spotkaniu z burmistrzem wyrazilismy zadowolenie, że udało się spełnić wymogi wejścia do strefy i uzyskania jeszcze w 2017 r. zezwolenia, co jest wspólnym sukcesem Zelanu, gminy i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – stwierdził Marian Olszyński.


 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg