Przez Wielkopolskę leci krzyk Wolności
08.02.2018 Szymon Niemczewski 2077
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.02.2018

7

Aktualności

Gminne obchody rocznicy powstania wielkopolskiego odbyły się w Szkole Podstawowej w Paterku.

Uroczystość zorganizowano 7 lutego – w dzień, w którym w okolicach Paterka w 1919 r. rozegrała się jedna z potyczek powstania wielkopolskiego. Obchody rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów u stóp pomnika poświęconego powstańcom wielkopolskim w Paterku. Po krótkim wprowadzeniu, dyrektor szkoły Longina Kania przywitała gości, po czym uczestnicy mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Soli Deo pod batutą Michała Gacki. Program artystyczny Przez Wielkopolskę leci krzyk Wolności przedstawili uczniowie szkoły w Paterku.

Po apelu poległych głos zabrał burmistrz Sławomir Napierała, który w swoim przemówieniu mówił m.in. o istocie powstania wielkopolskiego, a także walce Polski o wolność, którą musimy pielęgnować i zdobywać na nowo. Jesteśmy dzisiaj w Paterku, by przekazać głównie naszym najmłodszym ten kawałek historii, a także powiedzieć co powinniśmy robić, by historia się nie powtórzyła. Powinniście się uczyć, być zawsze jeden z drugim, a nie przeciw sobie. Rozwijajcie swoje pasje i myślcie, kim chcielibyście być w przyszłości. Musicie być dobrzy w tym, co będziecie chcieli robić w swoim życiu. My dorośli musimy Wam w tym pomagać. Jeżeli tak będzie, to ta historia się nie powtórzy, bo nie będzie na to miejsca. – powiedział burmistrz.  O powstaniu na nakielskiej ziemi, a także o Towarzystwie Uczestników Powstania Wielkopolskiego mówił dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasz Pasieka.

Wczorajsze wydarzenie było również inauguracją gminnych obchodów rocznicy 100-lecia Niepodległości Polski (1918-2018) – wspomnienie to będzie tematem przewodnim wielu uroczystości i obchodów na terenie naszej gminy.


Pełna fotorelacja tylko na
www.facebook.com/gminanaklo


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg