Sześć stowarzyszeń podpisało umowy
23.02.2018 Tomasz Rogacki 2220
grafika
Powiązane galerie:

Kolejna grupa stowarzyszeń podpisała umowy na realizację zadań pożytku publicznego. W tym roku gmina przeznaczyła na ten cel 465 000 zł.

W dniu 23 lutego w ratuszu sześć stowarzyszeń podpisało umowy na realizację zadań, które przedstawiły we wnioskach. Są to:

Nakielski Klub Abstynenta – 22 275 zł: Działania Nakielskiego Klubu Abstynenta w promowaniu abstynencji oraz udzielania pomocy osobom uzależnionym oraz członkom ich rodzin, a także wspieranie w utrzymaniu abstynencji.

Towarzystwo Przyjaciół Nakła – 3 000 zł: Parkowych alejek czar, cz. 2.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nakle nad Notecią – 18 000 zł: Propagowanie kultury poprzez wzmacnianie aktywności muzycznej młodzieży w gminie Nakło nad Notecią.

Stowarzyszenie Krajna – 5 000 zł: Krajna znana teraz nie tylko na Bałkanach. Wyjazd ZPiT Krajna na IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Budva Summer Festival do Czarnogóry oraz organizacja gminnego konkursu wiedzy o Krajnie.

UKS WDK Paterek – 4 000 zł: Tenis stołowy sportem na całe życie.

Stowarzyszenie Razem możemy więcej – 4 000 zł: Dzieci uczą dzieci – kontynuacja warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży gminy Nakło nad Notecią.

W trakcie spotkania przedstawiciele stowarzyszeń przedstawili swoją działalność i problemy. Burmistrz Sławomir Napierała ze swej strony podziękował stowarzyszeniom za inicjatywy i prowadzone działania służące społeczeństwu. Jednocześnie podkreślił, że środki przeznaczane na sport, edukację i kulturę to nie tylko te, które są przyznawane stowarzyszeniom w ramach konkursu, ale również utrzymanie obiektów czy działalność w tym zakresie jednostek podległych gminie.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png