Sesja Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią
03.09.2018 Szymon Niemczewski 1988
grafika

30 sierpnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się LII sesja Rady Miejskiej.

Przed oficjalnym rozpoczęciem sesji głos zabrał proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Nakle ks. Tadeusz Michalak. Złożył podziękowania za przeznaczone przez gminę środki finansowe na renowację zabytkowego kościoła.

Obrady otworzył przewodniczący Jan Światłowski zapoznając radnych z porządkiem obrad.

Burmistrz Sławomir Napierała zaproponował wprowadzenie do porządku dwóch projektów uchwał: zmieniającą uchwałę w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu dotacji docelowej na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz kryterium wyboru inwestycji dofinansowania, zmiany uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez burmistrza Miasta i Gminy Nakło umowy dzierżawy. W ostatnim projekcie chodzi o docelowe nabycie od PKP działek po kolei wąskotorowej w związku z budową parkingu Park and Ride.  Z kolei z porządku obrad zdjęto te dotyczące nazw ulic na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego.

W sprawozdaniu z działań burmistrza między sesjami Sławomir Napierała przekazał również informację dotyczącą prowadzonych inwestycji oraz tych, które niebawem zostaną wdrożone do realizacji. Spośród szeregu podjętych uchwał warto wymienić te podjęte w związku z nadchodzącymi wyborami (utworzenie odrębnych obwodów głosowania) oraz przystąpienia gminy do rządowego programu Mieszkanie plus. Z kolei do zadań realizowanych przez ZOOiR dopisano uchwałą obowiązek dowozu uczniów do szkół.

Na sesji była też informacja z przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego oraz o stanie bezrobocia na terenie gminy.


Pełna fotorelacja tylko na www.facebook.com/gminanaklo


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png