Początek roku w szkole muzycznej
04.09.2018 Tomasz Rogacki 1987
grafika
Powiązane galerie:

W dniu 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miała po raz pierwszy Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Szkoła została powołana do życia uchwałą rady miejskiej z tego roku. Na jej funkcjonowanie do końca 2018 r. środki finansowe zabezpieczyła gmina. Od nowego roku zostanie objęta subwencją oświatową na identycznych zasadach jak pozostałe placówki oświatowe.

Inauguracyjne spotkanie miało miejsce 3 września o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Uczniów, rodziców, gości, kadrę pedagogiczną  przywitała dyrektor szkoły Beata Nehring. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie, a na ucznia pasował ich smyczkiem burmistrz Sławomir Napierała. W swoim wystąpieniu burmistrz przedstawił historię powstania szkoły. Zaznaczył, że przez 5 lat istniała ona jako szkoła niepubliczna, a szczególne zasługi na jej rzecz oddali Michał Gacka i Patrycja Cywińska-Gacka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gmina podjęła starania o przemianowanie szkoły w publiczną. Nie była to łatwa sprawa i dopiero po osobistym liście burmistrza do ministra Piotra Glińskiego sprawa ruszyła z miejsca. Burmistrz podkreślił, iż nie wyobraża sobie, aby w mieście, z którego pochodzi zwycięzca międzynarodowego konkursu chopinowskiego Rafał Blechacz, nie było szkoły muzycznej, w której swój talent mogą szlifować dzieci uzdolnione muzycznie. Podziękował radnym za poparcie dla zaistnienia szkoły oraz rodzicom i nauczycielom, uznając to za wspólny sukces. Poinformował, że siedziba szkoły będzie na razie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle, ale jest już pomysł na samodzielny obiekt. Przekazując w prezencie na ręce dyrektora szkoły skrzypce pogratulował uczniom, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom.

Skrzypce oraz życzenia złożyła również dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska, a także przewodniczący rady miejskiej Jan Światłowski.

Uroczystość urozmaiciły występy muzyczne nauczycieli (akordeon, gitara, śpiew).

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png