Początek roku w szkole muzycznej
04.09.2018 Tomasz Rogacki 1347
grafika
Powiązane galerie:

W dniu 3 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miała po raz pierwszy Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Szkoła została powołana do życia uchwałą rady miejskiej z tego roku. Na jej funkcjonowanie do końca 2018 r. środki finansowe zabezpieczyła gmina. Od nowego roku zostanie objęta subwencją oświatową na identycznych zasadach jak pozostałe placówki oświatowe.

Inauguracyjne spotkanie miało miejsce 3 września o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Uczniów, rodziców, gości, kadrę pedagogiczną  przywitała dyrektor szkoły Beata Nehring. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie, a na ucznia pasował ich smyczkiem burmistrz Sławomir Napierała. W swoim wystąpieniu burmistrz przedstawił historię powstania szkoły. Zaznaczył, że przez 5 lat istniała ona jako szkoła niepubliczna, a szczególne zasługi na jej rzecz oddali Michał Gacka i Patrycja Cywińska-Gacka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gmina podjęła starania o przemianowanie szkoły w publiczną. Nie była to łatwa sprawa i dopiero po osobistym liście burmistrza do ministra Piotra Glińskiego sprawa ruszyła z miejsca. Burmistrz podkreślił, iż nie wyobraża sobie, aby w mieście, z którego pochodzi zwycięzca międzynarodowego konkursu chopinowskiego Rafał Blechacz, nie było szkoły muzycznej, w której swój talent mogą szlifować dzieci uzdolnione muzycznie. Podziękował radnym za poparcie dla zaistnienia szkoły oraz rodzicom i nauczycielom, uznając to za wspólny sukces. Poinformował, że siedziba szkoły będzie na razie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle, ale jest już pomysł na samodzielny obiekt. Przekazując w prezencie na ręce dyrektora szkoły skrzypce pogratulował uczniom, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom.

Skrzypce oraz życzenia złożyła również dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska, a także przewodniczący rady miejskiej Jan Światłowski.

Uroczystość urozmaiciły występy muzyczne nauczycieli (akordeon, gitara, śpiew).

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg