Nowe miejsca do zabawy i rekreacji
19.12.2018 Szymon Niemczewski 1476
grafika

Gmina Nakło nad Notecią cały czas poszerza ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu. Pojawiają się nowe miejsca do zabawy i rekreacji, ale także rozbudowuje się te już istniejące.

7 grudnia miał miejsce odbiór zrealizowanego zadania pn. „Street workout – zakup i zainstalowanie urządzeń do Kalisteniki”. Miłośnicy treningu siłowego opartego na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała (np. „pompek”, „mostków”, „brzuszków” czy „dipów”) mogą rozwijać swoje umiejętności w plenerze nieopodal stadionu miejskiego przy ul. Armii Krajowej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 27.110,31 zł w tym 10.000,00 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Tydzień później, 14 grudnia odebrane zostały 2 inwestycje. Pierwsza to zadanie pn. „Budowa placu zabaw przy ulicy Hallera w Nakle nad Notecią dla dzieci uczestniczących w programach edukacyjno-wychowawczych z elementami profilaktyki uzależnień” (Otwarta Strefa Aktywności – OSA wariant rozszerzony). Koszt całkowity zadania to 105.766,48 zł z czego 50.000,00 zł pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu. Drugą inwestycją była rozbudowa placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Chrząstowie o 2 urządzenia do ćwiczeń siłowych. Od teraz jest to miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych.

W dniu wczorajszym przy obecności radnych Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią - Katarzyny Borzych-Kubackiej oraz Jana Grabarskiego, a także przewodniczącego samorządu mieszkańców nr 4 Wojciecha Wiśniewskiego i pracowników Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią dokonano otwarcia nakielskich inwestycji.


Pełna fotorelacja tylko na www.facebook.com/gminanaklo - kliknij TUTAJ


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png