720mm_baner.jpg
Pożegnano prezydenta Gdańska
22.01.2019 Tomasz Rogacki 1666
grafika
Powiązane galerie:

W dniu 19 stycznia w Gdańsku delegacje samorządów z całej Polski uczestniczyli w ostatniej drodze Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, zamordowanego 13 stycznia podczas akcji WOŚP. Nakielski samorząd reprezentował z-ca burmistrza Krzysztof Błoński.

Już od piątku do Gdańska zjeżdżały delegacje samorządów oraz stowarzyszeń z całej Polski. Tego dnia w sali BHP posiedzenie odbył Związek Miast Polskich, którego członkiem jest również Nakło nad Notecią.

Trumna z ciałem prezydenta była wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności, skąd o godz. 17.00 została wyprowadzona do Bazyliki Mariackiej.

W sobotę o godz. 10.30 odbyła się sesja sejmiku woj. pom., na której podjęto uchwałę poświęconą prezydentowi Adamowiczowi i w ktorej uczestniczyli przedstawiciele z naszego województwa. O godz. 12.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe, mające charakter prywatny z elementami państwowymi (udział prezydenta RP i premiera).

Z-ca burmistrza Krzysztof Błoński uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach. Zapalił również znicz przy gmachu urzędu miasta.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png