720mm_baner.jpg
Dzień Zwycięstwa upamiętniony
08.05.2019 Karol Maliński 1533
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.05.2019

28

Nakło nad Notecią

W samo południe pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu złożone zostały wiązanki kwiatów z okazji obchodów Dnia Zwycięstwa. 
Jak co roku 8 maja na nakielski Rynek przybyli przedstawiciele władz nakielskich, radni Rady Miasta, służby mundurowe i delegacje szkół, aby oddać hołd pomordowanym i uczcić tę wyjątkową datę. Zastępca burmistrza Krzysztof Błoński podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie. Natępnie dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej - Tomasz Pasieka, przedstawił rys historyczny:
"Jest to data smutna i radosna. Radosna bowien nastąpił długo oczekiwany moment zakończenia II Wojny Światowej. Smutna, dlatego, że wywoływała refleksje na temat ogromnych kosztów tej wojny. Warto pamiętać, że zgninęło niemal 6 milionów naszych obywateli. Smutna, ponieważ nadzieja, która pojawiła się z zakończeniem wojny szybko została mocno ostudzona. Polska nie odzyskała niepodległości w 100 procentach, Polska znalazła się w strefie wpływów Związku Sowieckiego. O odzyskanie pełnej wolności nasi przodkowie musieli walczyć i odzyskaliśmy ją dopiero w 1989 roku...".

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png