Spotkanie strażnika miejskiego w ZS im. Jana Pawła II w Paterku
18.10.2017 Straż Miejska 964

W ramach cyklicznych spotkań z dziećmi odbyła się dwugodzinna pogadanka w klasa I-III.

St. insp. Dariusz Chróściński poruszył kilka ważnych spraw związanych z ogólnym bezpieczeństwem uczniów w szkole jak i poza murami szkoły. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, strażnik miejski przypomniał zasady jakie należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu po zajęciach. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o prawidłowym poruszaniu się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusu jak i zachowaniu się w trakcie przejazdu tym autobusem. W trakcie przeprowadzonej pogadanki omówione zostały zagrożenia dotyczące niebezpiecznych zachowań w rożnych sytuacjach, które mogą wystąpić w drodze do szkoły . Dzieci odświeżyły sobie informacje, szczególnie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślił istotną wagę elementów odblaskowych, które umieszczone na ubraniach bądź plecakach dzieci powodują w porze wieczorowo-nocnej lepszą widoczność dla kierowców

Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z osoba obcą. Zwrócona została uwaga dzieci na sytuacje które mogą wystąpić w domu i w trakcie zabaw na podwórku.

Ponadto funkcjonariusz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w przypadkowym spotkaniu obcego psa. Strażnik odpowiadał również na pytania zadawane przez dzieci dotyczące wykonywanej pracy. Rozmowa ze strażnikiem miejskim była dla dzieci dużą atrakcją.

Na zakończenie   dzieci  podziękowały oklaskami.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg