Karta rowerowa dla uczniów Dwójki
19.06.2013 Joanna Wronka 4693
grafika
Powiązane galerie:
grafika
19.06.2013

11

Aktualności

W dniu 15 czerwca 2013 o godzinie 8:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią odbyło się sprawdzenie wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych uczniów na kartę rowerową.

 

Komisja egzaminacyjna składała się z insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusza Chróścińskiego, właściciela i wykładowcy ośrodka nauki jazdy "Omega" Macieja Dończewskiego oraz nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 2 Grzegorza Szymczaka. Do egzaminu zgłoszonych było 108 uczniów, z czego do pierwszego etapu przystąpiło 60 uczestników. Pierwszym etapem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który dotyczył przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, krzyżówek drogowych i udzielania pierwszej pomocy. Pomyślnie zdało go 25 dzieci przystępujących do testu. Drugim etapem było sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód, który składał się m.in. z tarki, rynny, równoważni. 25 uczniów pomyślnie przebrnęło przez obydwa etapy i otrzymało kartę rowerową. Dla przypomnienia: aby zgodnie z przepisami poruszać się po drodze (czyli jezdni, poboczu, chodniku, ścieżce rowerowej) należy posiadać kartę rowerową (dotyczy osób z przedziału wiekowego 10 - 18 lat). Dzieci, które nie ukończyły 10 roku życia mogą się poruszać rowerami po drogach tylko pod opieką osoby dorosłej. Dodatkowo takie dziecko i dorosły opiekun są traktowani jako piesi i mogą korzystać z chodnika (pod warunkiem, że ustąpią pierwszeństwa pieszym).

 

Materiał: Dariusz Chróściński

W dniu 15 czerwca 2013 o godzinie 8:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią odbyło się sprawdzenie wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych uczniów na kartę rowerową. Komisja egzaminacyjna składała się z insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusza Chróścińskiego, właściciela i wykładowcy ośrodka nauki jazdy "Omega" Macieja Dończewskiego oraz nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 2 Grzegorza Szymczaka. Do egzaminu zgłoszonych było 108 uczniów, z czego do pierwszego etapu przystąpiło 60 uczestników. Pierwszym etapem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który dotyczył przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, krzyżówek drogowych i udzielania pierwszej pomocy. Pomyślnie zdało go 25 dzieci przystępujących do testu. Drugim etapem było sprawdzenie umiejętności praktycznych. Uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód, który składał się m.in. z tarki, rynny, równoważni. 25 uczniów pomyślnie przebrnęło przez obydwa etapy i otrzymało kartę rowerową. Dla przypomnienia: aby zgodnie z przepisami poruszać się po drodze (czyli jezdni, poboczu, chodniku, ścieżce rowerowej) należy: posiadać kartę rowerową (dotyczy osób z przedziału wiekowego 10 - 18 lat). Dzieci, które nie ukończyły 10 roku życia mogą się poruszać rowerami po drogach tylko pod opieką osoby dorosłej. Dodatkowo takie dziecko i dorosły opiekun są traktowani jako piesi i mogą korzystać z chodnika (pod warunkiem, że ustąpią pierwszeństwa pieszym).

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg