Z działań Straży Miejskiej
01.10.2013 Tomasz Rogacki 1984
grafika
Powiązane galerie:
grafika
01.10.2013

7

Straż Miejska

W gnieździe szerszeni
W dniu 27 września na stanowisko dyżurnego Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią wpłynęła informacja o zagnieżdżeniu się szerszeni w drzewie w miejscowości Potulice.
Na miejscu patrol Straży Miejskiej potwierdził zgłoszenie i zabezpieczył teren przed dostępem osób postronnych. Było to drzewo „Pomnik przyrody” usytuowane w bliskiej odległości od pieszych ciągów komunikacyjnych, co bezpośrednio zagrażało bezpieczeństwu. Tą informację przekazano na stanowisko dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Potulic. Strażnicy miejscy przekazali zakupione środki owadobójcze, którymi ochotnicy zneutralizowali zagrożenie.

Bezpieczna droga do przedszkola
W dniu 27 wrzęśnia w Przedszkolu w Ślesinie odbyły się zajęcia dydaktyczne z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią, starszym inspektorem Dariuszem Chróścińskim.
Podczas spotkania mundurowy przekazał istotne informacje na temat „Bezpiecznej drogi do przedszkola”, a w szczególności przestrzegania zasad przechodzenia przez jezdnię i torowisko, poruszania się poboczem wzdłuż drogi na obszarze wiejskim. Wraz z nadejściem jesieni i utrudnionymi warunkami widoczności, strażnik miejski przypomniał również, jak ważna jest widoczność pieszego. Dlatego rozdał odblaski przedszkolakom i prosił o ich noszenie w widocznym miejscu. W trakcie spotkania funkcjonariusz podkreślił również jak ważna jest ostrożność nawet podczas zabawy.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg