Gmina zapewni pojemniki
29.03.2013 Joanna Wronka 4606
grafika

Właściciele nieruchomości, mieszkańcy gminy Nakło nad Notecią nie będą sami kupować pojemników na śmieci i worków na odpady segregowane i zmieszane. Taką decyzję podjęli radni podczas sesji 28 marca.

 – Pojemniki i worki będą dostarczane przez przedsiębiorcę wyłonionego w przetargu w imieniu gminy. Proszę więc nie kupować pojemników samemu, gmina dostarczy je poprzez tę firmę – informował podczas sesji Marek Michalak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

 

Pojemniki do gromadzenia odpadów, zgodnie z zadeklarowanym przez właściciela nieruchomości sposobem zbierania odpadów, zostaną ustawione w miejscach wskazanych przez właściciela lub zarządcę nieruchomości. Zapewnione jest również ich utrzymanie w dobrym stanie w dobrym stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Właściciele nie będą z tego tytułu ponosić dodatkowych opłat.

 

O tym, kto będzie odbierał odpady, zadecyduje przetarg, który planujemy ogłosić w pierwszej połowie kwietnia.

 

1 lipca wchodzi w życie tzw. ustawa śmieciowa, która nakłada na samorządy obowiązek zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Opłata będzie naliczana od osoby – 11,60 zł za posegregowane odpady miesięcznie, zaś 16,60 zł zapłacą ci, którzy nie będą segregować śmieci.  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg