SCENA TEATRALNA „KURTYNA” Z KRAKOWA W NASZEJ SZKOLE
03.11.2015 Sandra Słodkowska 1917
grafika
Powiązane galerie:

SCENA TEATRALNA „KURTYNA” Z KRAKOWA W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałek 2 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych, finansowanych przez Rade Rodziców. Ich tematyka była skorelowana

z programem wychowawczym oraz profilaktycznym i stanowiła uzupełnienie działań naszej szkoły w tym zakresie.

Uczniowie klas 0 – II zobaczyli spektakl „Z miłości do serduszka”. Aktorzy w bardzo wyraźny sposób pokazali dzieciom jak prowadzić zdrowy tryb życia by serce i cały nasz organizm dobrze funkcjonowały. W sposób humorystyczny zostało przekazane dzieciom czego nasze serce nie lubi i czego się boi. Maluchy w wielkim skupieniu oglądały przedstawienie i po ich twarzach było można zaobserwować duże zainteresowanie tą tematyką.

Dla starszych uczniów klas V – VI Scena Teatralna z Krakowa przygotowała przedstawienie zatytułowane „Nie jesteś sam”. Podczas tego spektaklu poruszone zostały zagadnienia dopalaczy, palenia papierosów, przejścia do szkoły gimnazjalnej i stresu, który często towarzyszy uczniom z powodów trudnych sytuacji w domu czy szkole. Aktorzy pokazali sposoby radzenia sobie z problemami, zachęcali do mówienia NIE używkom i uczyli co zrobić, gdzie się zwrócić i do kogo, w sytuacjach gdy dzieci myślą że są same bez pomocy.

Dziękujemy aktorom za wspaniałą grę i naszej Pani Pedagog Hannie Siewkowskiej, dzięki której każdego roku nasi uczniowie mogą w takich spektaklach profilaktycznych uczestniczyć.  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg