PRĄD ZE SŁOŃCA ZA DARMO DLA KAŻDEGO Z DOTACJĄ 30%.
16.11.2017 Tomasz Rogacki 1910
grafika

Dnia 16.10.2017 ruszył długo oczekiwany, ostatni ogólnopolski program dofinansowań dla systemów energii odnawialnej o nazwie Prosument II. Środki pieniężne pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, realizowanego przez BANK OCHRONY ŚRODOWISKA.
Program Prosument II ma na celu wsparcie inwestycji głównie w gospodarstwach domowych. Dotacja wynosi 30% dla mikroinstalacji OZE o mocy do 40kw.

Środki finansowe przeznaczone na PROSUMENTA nie są zbyt duże, więc też należy szybko składać wnioski, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń- składaniem wniosków zajmuje się m.in. poznańska firma piTERN, która zrealizowała szereg inwestycji na terenie województwa kujawsko pomorskiego.

U naszych zachodnich sąsiadów Niemców fotowoltaika jest już prawie na wszystkich domach, teraz czas na Polskę.

Bank Ochrony Środowiska na zakup i montaż instalacji udziela kredytu oprocentowanego 1% w skali roku i dofinansowuje przedsięwzięcie w wysokości 30%. Pozostałą część kosztów, czyli 70% wartości instalacji rozkłada na wygodne, niewielkie raty. Dzięki temu nie jest wymagany absolutnie żaden wkład własny, gdyż raty spłacane są
z zaoszczędzonych rachunków. Należy tu nadmienić, że osoba posiadająca własną instalację, rozlicza się z zakładem energetycznym co 12 miesięcy, a co za tym idzie, nie otrzymuje już regularnych rachunków tak jak do tej pory co dwa miesiące. A dzięki rocznemu bilansowaniu energii elektrycznej w Zakładzie Energetycznym, o wysokich rachunkach może w zasadzie zapomnieć.

Wszystkim tym, chcą już teraz rozpocząć procedurę przygotowywania wniosków przypominamy, że w każdej chwili mogą się skontaktować z naszym ekspertem ds. energii odnawialnych i umówić bezpłatne spotkanie pod nr 603 703 524.

Czym jest fotowoltaika ?

Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżącą w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów.  Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum. Tym samym stajemy się niezależni od wzrostu cen energii elektrycznej.

Zapotrzebowanie i produkcja prądu?

Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 2800 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 12 moduły fotowoltaicznych o mocy maksymalnej 250 Wp. Należy także pamiętać o tym iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat !

Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z naszym fachowcem pod numerem telefonu 506-054-394. Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA.  Już dziś jest czas aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.

Firma piTERN od 2003 roku zajmuje się tylko i wyłączenie systemami solarnymi, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.

 

 

piTERN Sp.z.o.o

ul. Serdeczna 8 Wysogotowo

62-081 Przeźmierowo k. Poznania

tel. 603-703-524, 61 679 14 14,

www.pitern.pl,

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png