Opłaty za odpady na niezmienionym poziomie
20.12.2017 Tomasz Rogacki 1699
grafika

W dniu 15 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy podpisano umowę na „Świadczenie usług na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy”.

Umowę podpisano z Konsorcjum Firm, w skład którego wchodzą: Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. z Nakła nad Notecią oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. Sępólno Krajeńskie. Konsorcjum to będzie realizowało ww. zadanie za kwotę 1.137.888,00 zł brutto. Drugi uczestnik postępowania przetargowego zaoferował wykonanie tego samego zakresu usług za cenę 2.462.400,00 zł brutto.

Potwierdza to słuszność podjętej kilka lat temu decyzji o zaangażowaniu się naszej spółki KPWiK w realizację zadań z zakresu gospodarki odpadami. Pozwala jednocześnie na powstrzymanie dosyć często zdarzających się na terenie innych gmin w naszym kraju tendencji do oferowania przez podmioty zewnętrzne coraz wyższych kwot za świadczenie usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, które w konsekwencji prowadzą do nieuchronnych podwyżek. Podpisanie tej umowy pozwoli na utrzymanie w naszej gminie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnym na dotychczasowym poziomie. 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png