720mm_baner.jpg
Dofinansowanie do prac konserwatorskich
14.08.2018 Tomasz Rogacki 2001
grafika

W dniu 10 sierpnia w ratuszu została podpisana umowa na dodatkowe prace konserwatorskie w parafii pw. św. Stanisława w Nakle nad Notecią.

Zgodnie z ustawą w dorocznym budżecie gminy należy zapisać środki z przeznaczeniem na prace konserwatorskie zabytków wpisanych do rejestru. Jednym z takich obiektów jest kościół pw. św. Stanisława w Nakle nad Notecią, zapisany pod Nr A/1543 z 25 listopada 2009 roku.

W oparciu o uchwałę rady miejskiej z dnia 26 kwietnia br. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Nakło nad Notecią orazuchwały z dnia 28 czerwca br. w sprawie przyznania w roku 2018 dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków oraz jej wysokości przyznano parafii dotację w wysokości 150.000 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie dodatkowych prac konserwatorskich i remontowych dachu kościoła.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png