720mm_baner.jpg
Potężną inwestycję drogową wykona firma z Nakła
03.09.2018 Tomasz Rogacki 2133
grafika

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z modernizacją układu komunikacyjnego w Nakle nad Notecią. Za ponad 8 mln zł wykona je Konsorcjum firm: Lider Agnieszka Szymczak, partner Rafał Szymczak z Nakła nad Notecią.

Zakres prac jest bardzo szeroki i został podzielony na części. Do wykonania są:

Rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej ze Staszica

Modernizacja  w obszarze ulic Staszica, Leśna oraz łącznika tych ulic

Modernizacja w obszarze ulic Dąbrowskiego, Kościelna, Dolna, plac Konopnickiej.

Cala inwestycja to koszt 8 003 771,43 zł brutto, z czego do końca tego roku zostaną wykonane prace za 3 748 871,43 zł.

W części pierwszej projekt zakłada przebudowę nawierzchni bitumicznej, zmianę typu skrzyżowania na rondo oraz dowiązanie wysokościowe nowo projektowanej nawierzchni do istniejących, pozostałych elementów infrastruktury drogowej, takich jak chodniki i zjazdy poprzez regulację pionową projektowanych elementów drogi. Ponadto frezowanie istniejącej nawierzchni, wykopy na obszarach gdzie zaprojektowano nową konstrukcję jezdni, a gdzie dotąd występowała tylko zieleń, profilowanie nowej nawierzchni wraz z dowiązaniem obszaru projektowanego na istniejącej podbudowie.  Rozbudowa odwodnienia, sieci elektrycznej o dodatkowe oświetlenie ronda oraz azyli dla pieszych.

W części drugiej zostanie wykonana nawierzchnia drogi po istniejącym śladzie, w granicach działek drogowych. Ul. Staszica od skrzyżowania z ul. Paderewskiego zostanie zwężona w celu umiejscowienia po stronie prawej ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto remont istniejących chodników i położenie kostki betonowej. Na ul. Staszica od połączenia z drogą Zielone Wzgórze, po prawej stronie, powstanie ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej szer. 2.5 m. Konieczne będzie też odwodnienie, plantowanie przyległego terenu oraz zabezpieczenie rurami dwudzielnymi kabli teletechnicznych i energetycznych.

W trzeciej części (Dąbrowskiego, pl. Konopnickiej, Dolna, Kościelna) zostanie wykonana nawierzchnia po obecnym śladzie drogi. Po prawej stronie Dąbrowskiego ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej, dalej pl. Konopnickiej, do skrzyżowania Kościelnej z Sądową, gdzie będzie się łączyć z ciągiem pieszo-rowerowym wykonanym w 2016 r. na ul. Sądowej, Klimackiego i Kilińskiego. Zmodernizowane zostaną chodniki, odwodnienie, plantowanie przyległego terenu oraz zabezpieczenie rurami dwudzielnymi kabli teletechnicznych i energetycznych.

Całość robót ma zostać zakończona z dniem 30 września 2019 r.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png