Inwestuj w gminie Nakło nad Notecią
14.12.2018 Tomasz Rogacki 1224
grafika
Powiązane galerie:
grafika
14.12.2018

13

Aktualności

„Inwestuj w gminie Nakło z zyskiem dla firmy” – pod takim tytułem w dniu 12 grudnia odbyła się konferencja przeznaczona m.in. dla przedsiębiorców. Została zorganizowana w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Konferencję rozpoczął burmistrz Sławomir Napierała. Mówił o terenach inwestycyjnych przy krajowej 10, na których powstają kolejne firmy oraz o Nadnoteckim Parku Przemysłowym w Paterku, włączonym do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dodał, że podpisał umowę z kolejną firmą, które chce uruchomić działalność w parku, a niebawem będzie następna. Na dziś teren jest już właściwie zapełniony.

Tematyka konferencji była bardzo szeroka. Uczestnikom przybliżono następujące obszary:

Prezentacja terenów inwestycyjnych w Paterku

Najważniejsze zmiany i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych w ramach programu Cała Polska Strefą (Katarzyna Adamska)

Unijne Pożyczki dla MŚP (Aldona Sztyma)

Wsparcie przedsiębiorców w ramach środków lokalnej grupy działania (Łukasz Piotrowski)

Dotacje na założenie działalności gospodarczej oraz dofinansowanie szkoleń dla pracowników (Natalia Żygowska, Magdalena Nowak-Kordylewicz)

Eksport do Chin – jak wprowadzić produkt na rynek chiński? (Piotr Józefowski)

Instrumenty wsparcia MŚP oferowane przez BARR: pożyczka na zmianę modelu biznesowego oraz granty na eksport i wsparcie internacjonalizacji MŚP (Malwina Witucka-Krygier, Marcin Przybylski).

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png