Dobiegli po karpie
15.06.2015 Szymon Niemczewski 3952
grafika
Powiązane galerie:
grafika
15.06.2015

76

Sport

W niedzielę 14 czerwca 2015r. na  Stadionie Miejskim w Nakle odbył się XXVI Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego pod hasłem BIEG PO KARPIA.

Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – Sławomir Napierała. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy, statuetki, medale i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali: córka Klemensa Biniakowskiego – Gabriela Rompalska, Dyrektor ZOOR – Zbigniew Boczan, Radny Rady Miejskiej w  Nakle – Jan Grabarski oraz przedstawiciel Towarzystwa Promocji Ryb „Pan Karp” w Toruniu – Justyna Klonowska.

Maksymilian Jankowski – najmłodszy wśród uczestników, którzy ukończyli bieg – otrzymał nagrodę ufundowaną przez  Gabrielę Rompalską.

Zawody zorganizował Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy pomocy LUKS START Nakło, Towarzystwa Promocji Ryb „Pan Karp” w Toruniu, Zakładu Robót Publicznych w Nakle ora Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników należą się Komendzie Powiatowej Policji w Nakle, Ochotniczej Straży Pożarnej w  Nakle oraz NZOZ „Nowy Szpital w Nakle i Szubinie”.

Zawody współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz  przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  • 2008 i młodsi – dziewczęta 200m

1. Anna Malik – Ślesin, czas 42,9s
2. Zuzanna Kowalska – SP nr 3 Nakło, 43,9s
3. Zuzanna Gawrońska – SP nr 3 Nakło, 44,4s

  • 2008 i młodsi – chłopacy 200m

1. Jakub Kowalski – SP w Mroczy, 41,4s
2. Szymon Szymański – SP w Rogowie, 42,7s
3. Jakub Pawlicki – Przedszkole Donald, 43,2s

  • 2007 – dziewczęta 300m

1. Sandra Pazderska – SP w Dębowie, 63,4s
2. Maja Chojnacka – SP nr 4 w Nakle, 66,2s
3. Rozalia Ciaciuch – SP w Potulicach, 68,1s

  • 2007 – chłopcy 300m

1. Marcel Lewandowski – SP nr 4 w Nakle, 60,5s
2. Kordian Małkowski – SP nr 63 w Bydgoszczy, 61,5s
3. Tomasz Ksobiech – SP w Olszewce, 67,4s

  • 2006 – dziewczęta 400m

1. Iga Jankowska – LUKS START Nakło, 1:29,7s
2. Alicja Centała – SP nr 3 w Nakle, 1:34,3s
3. Iga Radajewska – SP w Ślesinie, 1:34,7s

  •  2006 – chłopcy 400m

1. Dawid Kończal – SP w Paterku, 1:19,9s
2. Dorian Kwapich – SP w Potulicach, 1:23,3s
3. Mateusz Brzościkowski – SP w Ślesinie

  • 2005 – dziewczęta 400m

1. Wiktoria Kowalska – SP w Mroczy, 1:20,5s
2. Julia Kowalska – SP w Mroczy, 1:21,9s
3. Julia Woźna – SP w Ślesinie, 1:29,4s

  • 2005 – chłopcy 400m

1. Paweł Lewandowski – SP w Paterku, 1:15,4s
2. Michał Kwaśniewski – SP w Paterku, 1:24,7s
3. Oliwier Loferski – SP w Paterku, 1:25,8s

  • 2004 – dziewczęta 600m

1. Kaja Arndt – SP nr 4 w Nakle, 2:07,5s
2. Karolina Nitka – LUKS START Nakło, 2:14,6s
3. Fatima Doberstein – SP w Potulicach, 2:32,0s

  • 2004 – chłopcy 800m

1. Mateusz Muzalewski – SP nr 3 w Nakle, 2:59,5s
2. Mateusz Lipkowski – SP nr 3 w Nakle, 3:06,9s
3. Mateusz Steć – SP w Ślesinie, 3:19,7s

  • 2003 – dziewczęta 800m

1. Marika Łasa – SP nr 2 w Nakle, 3:18,5s
2. Kaja Urbanowicz – LUKS START Nakło, 3:22,1s
3. Julia Świtanowska – SP w Paterku, 3:23,7s

  • 2003 – chłopcy 1000m

1. Denis Sprenger - LUKS START Nakło, 3:34,3s
2. Tomasz Nowakowski – SP w Paterku, 3:46,1s
3. Bartosz Jaruzal – SP nr 3 w Nakle, 3:58,3s

  • 2002 – dziewczęta 800m

1. Jagoda Jasińska - LUKS START Nakło, 2:39,5s
2. Zuzanna Strzelewicz - LUKS START Nakło, 2:43,0s
3. Aleksandra Cholewczyńska – SP w Potulicach, 2:54,2s

  • 2002 – chłopcy 1000m

1. Miłosz Kraiński - LUKS START Nakło, 3:28,4s
2. Mikołaj Pyszka – SP w Sadkach, 3:29,9s
3. Dawid Trzciński – SP w Paterku, 3:37,0s

  • 2000/2001 – dziewczęta 800m

1. Aleksandra Radtke - LUKS START Nakło, 2:46,3s
2. Martyna Basiewicz – LUKS START Nakło, 2:48,2s
3. Katarzyna Kowalska LUKS START Nakło, 2:49,7s

  • 2000/2001 – chłopcy 1000m

1. Szymon Kowalczyk - LUKS START Nakło, 3:09,9s
2. Szymon Pozorski - LUKS START Nakło, 3:10,9s
3. Paweł Przywecki – Gimnazjum nr 4 w Nakle, 3:15,6s

  • 1998/1999 – dziewczęta 1440m

1. Paulina Bączek – LUKS START Nakło, 6:02,2s
2. Julia Krzywdzińska – Gimnazjum w Ślesinie, 6:16,9s
3. Nina Skiba – Gimnazjum nr 3 w Nakle, 6:31,0s

  • 1998/1999 – chłopcy 1440m

1. Sebastian Muzolf - LUKS START Nakło, 4:32,9s
2. Piotr Trepczyński – ZSŻŚ w Nakle, 4:56,4s
3. Norbert Biernacki – ZSP w Samostrzelu, 5:04,6s

  • 1996/1997 – dziewczęta 1720m

1. Sylwia Przywecka – I LO w Nakle, 8:19,5s
2. Agata Nowak – I LO w Nakle, 8:59,2s
3. Joanna Pikulik – I LO w Nakle, 9:32,1s

  • 1996/1997 – chłopcy 1720m

1. Marcin Bednarek - LUKS START Nakło, 5:54,0s

  • Bieg Open – kobiety 3340m

1. Marta Wojdat – Białe Błota, 14:25,5s
2. Kinga Joachimiak – Mrocza, 14:49,0s
3. Magda Pasieka – Drzewianowo, 20:11,1s

  • Bieg Open – mężczyźni 3340m

1. Bartosz Kryske – Białe Błota, 12:21,5s
2. Mariusz Kryske – Białe Błota, 12:40,4s
3. Rafał Nowak – Białe Błota, 13:20,8s 

  • Bieg Mieszkańcy Gminy Nakło – kobiety 3340m

1. Paulina Jędrzejczyk – Występ, 14:14,6s
2. Dominika Sobieszczyk – Nakło, 14:23,7s
3. Justyna Szczepaniak – Nakło, 18:03,1

  • Bieg Mieszkańcy Gminy Nakło – mężczyźni 3340m

1. Piotr Bonkowski – Nakło nad Notecią, 12:34,2s
2. Robert Rosenau – Nakło nad Notecią, 12:52,6s
3. Damian Otto – Nakło nad Notecią, 13:20,0s

  • najmłodszym zawodnikiem zawodów był: Maksymilian Jankowski – Nakło nad Notecią,
  • najstarszą uczestniczką była pani: Magda Pasieka – Drzewianowo,
  • najstarszym zawodnikiem był pan: Marek Hejza – Nakło nad Notecią,
  • wszystkich uczestników  – 216 osób.

Materiał: Anna Kloska
Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji

Pełna fotorelacja z XXVI Biegu Ulicznego im. Klemensa Biniakowskiego pod hasłem BIEG PO KARPIA dostępna TYLKO na oficjalny fanpage'u Gminy Nakło nad Notecią: TUTAJ.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg