Rafał Blechacz dla Nakielan
19.06.2015 Tomasz Rogacki 1893
grafika
Powiązane galerie:
grafika
19.06.2015

15

Aktualności

Po dziesięciu latach Nakielanie znów mieli okazję uczestniczyć w koncercie Rafała Blechacza, z którym wystąpił on 18 czerwca w nakielskiej farze.

Kościół wypełniły osoby, które posiadały wejściówki, natomiast dla tych, dla których nie starczyło miejsca w świątyni, ustawiono telebim w sąsiedztwie, gdzie również można było wysłuchać światowej sławy wirtuoza (o telebim zadbał Bank Spółdzielczy w Nakle).

Koncert prowadził Jan Popis. Rafał Blechacz zaprezentował słuchaczom nie tylko utwory Chopina, ale również Bacha i Beethovena.

Pianista został nagrodzony brawami na stojąco i poproszony o bis. Zagrał więc jeszcze parę utworów. Na zakończenie odebrał podziękowania i gratulacje od posłanki Iwony Kozłowskiej, burmistrza Sławomira Napierały, starosty Tomasza Miłowskiego i ks. prałata Grzegorza Nowaka.

Koncert Rafała Blechacza był największym wydarzeniem artystycznym w naszym mieście. Na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią fragmenty koncertu zostały utrwalone przez telewizję bydgoską i zostaną wyemitowane na antenie w specjalnie temu wydarzeniu poświęconemu wydaniu.

Zwycięstwem w XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina Rafał Blechacz zyskał światową sławę i jednocześnie rozsławił Nakło nad Notecią, gdzie się urodził i uczył oraz jest honorowym obywatelem. Nagrał już kilka płyt, przy czym nie ogranicza się do samego Chopina. W 2008 r. ukazała się płyta z utworami Haydna, Beethovena i Mozarta, która cechuje się subtelną interpretacją, niezwykłą precyzją wykonania i udowadnia niesamowicie szeroki i wręcz fenomenalny horyzont zdolności muzycznych Rafała Blechacza. Koncertuje na całym świecie, stąd rzadko mamy okazję podziwiać go w rodzimym kraju.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 11
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg