Portal
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
30.03.2018 Joanna Wronka
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.07.2013

24

Inwestycje
grafika
05.03.2014

6

Inwestycje
Powiązane pliki:

Po zakończeniu realizacji I etapu budowy obwodnicy Nakła Południe-Północ (odcinka od ulicy Nowej, poprzez przebudowę wiaduktu cukrowskiego, po budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą Potulicką), prognozowane jest zwiększenie natężenia ruchu kołowego na ul. Bydgoskiej. Jednocześnie, zmaleje o 3/4 ilość pojazdów na ul. Ks. Skargi. Z tego powodu władze gminy zadecydowały, iż należy dokonać modernizacji powyższych ulic, by przygotować je do tej sytuacji.

 

Nakielska inwestycja drogowa znalazła się w gronie 24 przedsięwzięć, dofinansowanych w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój. Przebudowa ulic Dworcowej, Ks. P. Skargi, Bydgoskiej, Ks Gepperta w Nakle nad Notecią zakończy się jeszcze w tym roku. Przewidywany termin wykonania to 15.10.2013 r.

 

Ta duża inwestycja drogowa to koszt ok. 2,2 mln zł, z czego połowę stanowi wkład własny gminy, zaś pozostałą część – dotacja z budżetu państwa.

 

W ramach inwestycji zostanie położone 16122 m2 nawierzchni ulic oraz ok. 4 tys. m2 chodników. Łączna długość remontowanych dróg to 1159,8 mb.

 

Na ul. Dworcowej zostanie wymieniona nawierzchnia od ul. Ks. Skargi do ul. Pocztowej. Zostanie wydzielony dodatkowy pas ruchu do skrętu w prawo na przejazd kolejowy.

 

Ulicę Ks. Skargi czeka wymiana nawierzchni, a także budowa zatoki autobusowej przy kościele pw. św. Stanisława. Zostanie również doświetlone przejście dla pieszych. Kostka brukowa, która do tej pory pokrywała ulicę, będzie składowana w KPWiK z zamiarem jej dalszego wykorzystania.

 

Nowa zatoka autobusowa powstanie również przy ul. Bydgoskiej, w pobliżu numerów 27 i 27b. Likwidacji ulegnie przystanek na wysokości apteki. Zostanie również doświetlone przejście dla pieszych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Jednokierunkowa ul. Gepperta po zrealizowaniu inwestycji będzie miała jeden wjazd z ul. Bydgoskiej. Dalej zostanie wyprofilowany skręt w ul. Potulicką, co ułatwi manewry kierowcom pojazdów ciężarowych. Na całej długości zostanie wymieniona nawierzchnia.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png