Portal
Kolejna wycieczka
20.11.2013
grafika

W dniu 13 maja 2011 roku odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym w wieku od 10 do 23 lat. Brały w niej udział 23 osoby realizując projekt w dwóch zadaniach:
- opieka i doradztwo pedagogiczno-psychologiczne „Szkolna wyspa wsparcia”,
- dodatkowe zajęcia edukacyjne „Koło młodego dziennikarza”.

 

Grupa była bardzo zróżnicowana pod względem funkcjonowania intelektualnego, społecznego i ruchowego. Wycieczka miała być formą nagrody za systematyczną pracę na zajęciach. Ponadto na wycieczkę pojechali wolontariusze samofinansujący się – uczniowie naszej szkoły (4 osoby) i rodzice (4 osoby), opiekujący się osobami z niepełnosprawnością ruchową oraz nauczyciele (6 osób). Razem wyjechało 37 osób.

 

Cele wycieczki zostały zrealizowane. Wspólny wyjazd silniej zintegrował grupę. Wpłynął też pozytywnie na kulturę zachowania – uczniowie stosowali się do norm i zasad współżycia społecznego, częściej używali form grzecznościowych, unikali wulgaryzmów. Warsztaty w muzeum fotografii dały uczniom nowe wiadomości i poszerzyły ich zainteresowania. Ponadto uczniowie otrzymali pozytywne przykłady, jak można spędzać czas wolny z rodziną lub rówieśnikami.

 

Halina Raszeja 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg