Portal
Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna
30.07.2012 Concept INTERMEDIA
grafika

Projekt Przyrodniczej ścieżki dydaktycznej okolic Nakła nad Notecią na trasie Występ – Potulice – Chobielin Młyn powstał z uwagi na niezwykłe walory krajobrazowe, przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe tych okolic.


 Ścieżka obejmuje liczne pomniki przyrody, lasy leśnictwa Potulice i leśnictwa Wieszki, zespół pałacowo – parkowy w Potulicach, Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach, łąki nadnoteckie, rzekę Noteć oraz dworek i młyn wodny w Chobielinie Młyn.


Trasę ścieżki, mającą kształt pętli o długości około 15 km można przemierzyć pieszo  lub  rowerem.  Ścieżka  rozpoczyna  się  i  kończy  przy  Zespole  Szkół w Występie. Na trasie ścieżki wyznaczono 13 przystanków opatrzonych tablicami informacyjnymi.

 1. Dąb Szypułkowy „Szkolniak”
 2. Droga hr. Anieli Potulickiej
 3. Dęby Potulickie
 4. Zespół pałacowo - parkowy w Potulicach
 5. Cmentarz Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Potulicach [1941 - 1945]
 6. Dąb Szypułkowy im. Władysława Szafera
 7. Bory Potulickie
 8. Dolina Noteci
 9. Las Leśnictwa Wieszki
 10. Uroczysko Chobielin
 11. Leśny Jar
 12. Wzdłuż Noteci
 13. Dworek i Młyn wodny w Chobielinie Młyn

 

Zadaniem projektu jest terenowa edukacja środowiskowa i popularyzacja zagadnień przyrodniczych. W związku z tym ścieżce towarzyszy sala dydaktyczna, mieszcząca się w Zespole Szkół w Występie. Autorka projektu przygotowała zestawy zadań dydaktycznych przeznaczonych dla uczniów do wykorzystania na ścieżce.

 

Wszyscy zaangażowani w powstanie ścieżki zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z jej niepowtarzalnych walorów.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Strony w dziale
inwest2.png
baner_ostrzezenie1.png
powietrze_banner1.png
czystosc.png
mapa.png
przetargii.png
npp.png
radio.png
linki.png
magazyn nakielski.png
uwaga.png