Portal
Uzbrojenie Terenu Parku Przemysłowego w Paterku etap I
21.10.2014
grafika
Powiązane galerie:
grafika
29.08.2014

11

Aktualności
grafika
02.09.2014

8

Aktualności

W piątek, 29 sierpnia, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach działania 5.6 "Kompleksowe uzbrojenie terenów pod inwestycje".

Gminę Nakło nad Notecią reprezentował burmistrz Sławomir Napierała, zastępca burmistrza Krzysztof Błoński oraz skarbnik Andrzej Kowalski. Tytuł dofinansowanego projektu to "Uzbrojenie Terenu Parku Przemysłowego w Paterku etap I". Całkowita wartość kosztorysowa projektu - 19 727 933, 20 zł. Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 16 375 724, 50 zł (tj. 85% wartości inwestycji).

Dwa lata intensywnych wysiłków władz samorządowych zostały uwieńczone wymiernym sukcesem. Prace nad doprowadzeniem do wybudowania parku przemysłowego w naszej gminie zostały sfinalizowane 2 września. Tego dnia w Muzeum Ziemi Krajeńskiej została podpisana umowa na budowę parku w Paterku etap I, które obejmie obszar 24 ha. Przetarg wygrała Eurovia.

15 października na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku miało miejsce tzw. wkopanie pierwszej łopaty otwierające budowę.

Prace mają być zakończone w sierpniu 2015 r.


Teren inwestycyjny pod nazwą "Nadnotecki Park Przemysłowy w Paterku" zlokalizowany jest w województwie kujawsko- pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Nakło nad Notecią, w odległości około 3 km od Nakła nad Notecią, przy drodze wojewódzkiej nr 241 (Rogoźno – Tuchola). Właścicielem gruntów, na których ma powstać park przemysłowy jest Gmina Nakło nad Notecią.

Przedmiotowy obszar objęty jest w całości Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego – zgodnie z którym w przedmiotowym terenie można zlokalizować obiekty produkcyjne, składowe i magazynowe.

Teren położony jest w naturalnej dzielnicy przemysłowej gminy Nakło nad Notecią, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jedna z największych firm w regionie – Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego "Paterek" Spółka Akcyjna. Tutaj znajduję się kilkanaście podmiotów gospodarczych o różnorodnym kierunku działania, które w sposób naturalny tworzą dzielnicę przemysłową.

W przedmiotowym obszarze powstanie kilkanaście działek, a teren zostanie uzbrojony w infrastrukturę poprzez:

- budowę sieci drogowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą,

- budowę sieci SN i NN,

- budowę oświetlenia drogowego,

- budowę kolektora wody,

- budowę kolektora kanalizacji sanitarnej,

- budowę kolektora kanalizacji deszczowej,

- budowę instalacji teletechnicznych.

Powstanie obszar sprzyjający przedsiębiorczości, mający ogromny potencjał, gdzie firmy będą miały nieograniczone możliwości rozwojowe.

Oferujemy:

  • tereny o powierzchni około 30 ha uzbrojone w niezbędną infrastrukturę techniczną,
  • bezpośredni dostęp do linii kolejowej nr 281,
  • pośredni dostęp do linii kolejowej nr 18 Piła – Kutno (linia na trasie wschód - zachód o znaczeniu regionalnym i krajowym),
  • dostęp do drogi krajowej nr 10 poprzez drogę wojewódzką nr 241 (na odcinku miasta Nakła nad Notecią od stycznia 2015 roku dostęp do drogi krajowej nr 10 poprzez drogę klasy G),
  • wsparcie w sprawnej realizacji procedur administracyjnych,
  • szeroki dostęp do zróżnicowanej kadry pracowniczej,
  • bliski dostęp do portu żeglugi śródlądowej międzynarodowej drogi wodnej E70 łączącą Antwerpię z Kłajpedą przez Berlin, Bydgoszcz i Nakło.

Bliższe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, tel. 52 386 79 09 lub 664 465 076

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png