lot.png
Portal
ROZPOCZYNASZ / WZNAWIASZ / WYKREŚLASZ / ZAWIESZASZ
28.12.2015 Szymon Niemczewski
grafika

Informacja dla płatników składek - przeczytaj koniecznie!

Przypominamy, że rozpoczynając lub wznawiając działalność gospodarczą jesteś, jako płatnik składek, zobowiązany złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA.

Jeśli rozpoczynasz lub wznawiasz działalność od pierwszego dnia danego miesiąca, jako płatnik składek złóż za ten miesiąc deklarację rozliczeniowąZUS DRA z pełnymi składkami.
Jeśli rozpoczynasz lub wznawiasz działalność w trakcie miesiąca, to składasz za ten miesiąc deklarację rozliczeniową ZUS DRA z pomniejszonymi proporcjonalnie składkami na ubezpieczenia społeczne iFundusz Pracy oraz pełną kwotąskładek na ubezpieczenie zdrowotne. Za następny miesiąc natomiast zobowiązany jesteś złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA zpełnymi składkami.
Na podstawie tak złożonych dokumentów ZUS będzie mógł sporządzać za Ciebie dokumenty rozliczeniowe za następne miesiące.

Jeśli wykreślasz lub zawieszasz działalność w trakcie miesiąca, jako płatnik składek złóż za ten miesiąc deklarację rozliczeniową ZUS DRA.
Jeśli wykreślasz lub zawieszasz działalność od pierwszego dnia następnego miesiąca i jesteś zwolniony ze składania ZUS DRA, Zakład sporządzi za Ciebie dokumenty rozliczeniowe za ostatni miesiąc prowadzonej działalności.

 

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Podstawa prawna: ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz.U. z 2015 r., poz. 121 z późn. zm.).

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg