Portal
Human Smart City
13.06.2019 Szymon Niemczewski
grafika

Gmina Nakło nad Notecią jest beneficjentem środków pochodzących z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, w ramach którego Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju ogłosiło konkurs „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Na 78 złożonych wniosków o dofinansowanie,  Nakło nad Notecią znalazło się w wąskim gronie laureatów (25 miast), którzy otrzymali środki na działania mające na celu wprowadzenie inteligentnych rozwiązań w obszarze funkcjonalnym miasta.

Głównym celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców i interesariuszy w tworzenie inteligentnych rozwiązań m. in. w zakresie transportu i dbałości o jakość powietrza, poprzez wspólne wypracowanie działań, które trafią do największej grupy odbiorców oraz prowadzenie działań obejmujących m.in. elektromobilność.

Wartość projektu, to 2 991 832,02 zł (90% dofinansowania).

W ramach projektu, będą realizowane działania pilotażowe w mieście m.in.

  1. Opracowanie i wdrożenie narzędzia IT za pomocą którego, mieszkańcy będą mieli możliwość komunikowania się z samorządem, i tym samym współuczestniczenia
    i współdecydowania w ważnych obszarach rozwoju miasta,
  2. Opracowanie i wdrożenie projektu pn.: „Rower gminny”,
  3. Działania mające na celu promowanie w mieście elektromobilności i wykonanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych,
  4. Wykonanie ścian roślin antysmogowych

Powyższe działania opierają się na szeroko pojętej partycypacji społecznej, czyli na udziale mieszkańców Nakła nad Notecią we współdziałaniu i współdecydowaniu w kierunkach rozwoju miasta.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Strony w dziale
inwest2.png