720mm_baner.jpg
Portal
Spływ kajakowy TPN w ramach działań HSC
25.07.2019 Szymon Niemczewski
grafika
Powiązane galerie:
grafika
25.07.2019

4

Aktualności

30.06.2019r. Towarzystwo Przyjaciół Nakła zorganizowało spływ kajakowy po Noteci na trasie Tur –Nakło. Partner projektu Powiat Nakielski w związku z realizacją tej inicjatywy bezpłatnie wypożyczył kajaki. Na zakończenie przygotowano ognisko podczas, którego przedstawiono zagadnienia dotyczące ekologicznych sposobów poruszania się po mieście.

Poinformowano o chęci stworzenia przez Gminę Nakło nad Notecią systemu Roweru Gminnego. Uczestnicy byli przychylnie nastawieni do takiej inicjatywy. Zwrócono uwagę, że gdyby powstała ścieżka rowerowa z Nakła do Łochowa, to można byłoby w przyszłości takim rowerem dojechać także do Bydgoszczy. Warto byłoby zainicjować współpracę wymiany rowerów z Bydgoszczą tak, aby mieszkańcy Nakła mogli do Bydgoszczy dojechać rowerem zostawić go na miejscu wrócić np. pociągiem. Zwrócono także uwagę, że w większych miastach coraz częściej mieszkańcy poruszają się na hulajnogach. Uczestnicy spotkania  uważali, że takie rozwiązanie warto byłoby zastosować również w Nakle.

Podczas spotkania omówiono nowoczesne środki transportu w miastach takie jak elektryczne samochody, tramwaje i autobusy, „zielone pojazdy” – wypełnione roślinami, skutery, motorowery emitujące mniej spalin niż samochody, tramwaje wodne, itp.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące Roweru Gminnego.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png