720mm_baner.jpg
Portal
"e-Usługi - e-Organizacja"
21.09.2012
grafika

Gmina Nakło nad Notecią przystąpiła do projektu kluczowego "e-Usługi- e-Organizacja - pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

 

W 2011 roku do klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych w gminie Nakło nad Notecią trafiły nowoczesne tablice interaktywne, dofinansowane ze środków samorządu województwa. Projekt o wartości 30 milionów złotych, w ramach którego zostanie zakupiony sprzęt, jest częścią programu edukacyjnego, który przewiduje szkolenia dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe dla uczniów, stypendia oraz wiele innych działań umożliwiających dzieciom zdobywanie wiedzy na miarę XXI wieku.

 

Tablica interaktywna to nowoczesne urządzenie edukacyjne, które działa podobnie jak dotykowy ekran. Podłączenie do niej komputera, umożliwia za jej pomocą obsługiwanie każdego programu uruchomionego w komputerze. Oprócz tego można na niej pracować, jak na zwykłej tablicy, sporządzać notatki, a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu.Gmina Dla Nakła nad Notecią zaplanowano trzydzieści zestawów tablic interaktywnych. Dofinansowanie samorządu województwa wynosi 75% , wkład własny, finansowy gminy to 25%. Uśredniony koszt jednego zestawu tablic interaktywnych to 13 000 zł.

 

W skład zestawu wchodzi:
- tablica interaktywna z pełnym wyposażeniem,
- projektor multimedialny o bardzo krótkiej ogniskowej montowany na tablicy,
- instalacja na ścianie wraz z zawieszeniem o regulowanej wysokości oraz okablowaniem doprowadzonym do stanowiska nauczyciela,
- komputer przenośny z oprogramowaniem edukacyjnym,
- zestaw głośników.

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png