Portal
Radosna szkoła I i II edycja - 2009 i 2010
21.09.2012
grafika

Zadaniem zakupionych pomocy jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci, związanymi z dużą aktywnością fizyczną. Miejsca zabaw powinny być wyposażone w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, i obejmować w szczególności duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo - ruchową. Powinny też być wyposażone w sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami). Natomiast po intensywnym ruchu i zabawie każde dziecko powinno mieć możliwość wyciszenia, relaksu czy indywidualnej pracy. Służyć temu powinien obszar sali, w którym znajdą się urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (materace, pufy).

 

Radosna Szkoła - I EDYCJA 2009

Gmina Nakło nad Notecią przystąpiła do rządowego programu ,,Radosna szkoła” - ,,program wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach podstawowych i ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia.”

Dofinansowanie otrzymały: Zespół Szkół w Paterku (kwota 11 995 zł) oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle ( kwota 11 948 zł).

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw. Wkład rzeczowy organu prowadzącego objął przygotowanie sal w szkole z przeznaczeniem na miejsce zabaw. 
 

Radosna Szkoła - II EDYCJA 2010

Gmina Nakło nad Notecią otrzymała także dofinansowanie w II edycji Rządowego Programu ,,Radosna szkoła” na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkołach. Kwota przyznanej dotacji to 47 998 zł. Z czego: Zespół Szkół w Występie otrzymał 6000 zł,

Zespół Szkół w Ślesinie: 5 998 zł

Zespół Szkół w Potulicach: 12 000 zł

Szkoła Podstawowa nr 4: 12 000zł

Szkoła Podstawowa nr 3: 12 000 zł

 

Koordynator projektu- Izabela Romanowska-Hass

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png