Portal
Biblioteka
05.11.2017
grafika

Biblioteka  szkolna  jest ważnym centrum informacyjnym dla uczniów, nauczycieli , pracowników szkoły , a także rodziców . Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku. Jej zasoby to : lektury, książki z literatury pięknej , literatura dla dzieci i  młodzieży,  literatura popularnonaukowa. Zadaniem biblioteki jest pogłębianie i poszerzanie wiedzy i zainteresowań uczniów, umożliwienie zdobywania wiadomości z różnych dziedzin i przygotowanie się do konkursów. Księgozbiór biblioteki jest sukcesywnie wzbogacany.

Pomieszczenie biblioteki składa się z wypożyczalni oraz czytelni połączonej z pracownią informatyczną, które razem tworzą Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej .

Biblioteka oferuje  również czasopisma tematyczne  przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli np.:„Świerszczyk”, „Victor Junior”, „Victor Gimnazjalista”, „Życie Szkoły”, „Biblioteka w szkole”.

Corocznie biblioteka szkolna organizuje konkursy, imprezy czytelnicze, inscenizacje bajek promujące książkę i czytelnictwo. W bibliotece jest wolny dostęp do półek , uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg