NML w Nakle nad Notecią po raz drugi

2. Nakielski Mityng Lekkoatletyczny przeszedł do historii. 11 maja na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego próby pobicia rekordów Polski i swoich "życiówek" podejmowali lekkoatleci, którzy przyjechali do Nakła nad Notecią z różnych zakątków kraju.

Białystok, Serock, Poznań, Sopot, Gdańsk, Nowe Miasto Lubawskie, Toruń, Bydgoszcz to tylko niektóre z wielu miast, które reprezentowane były podczas 2. Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego. Rozpoczął się on oficjalnym otwarciem, którego dokonali wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego Wojciech Gawlak oraz prezes spółki Nakielski Sport Anna Mrozek. Następnie pierwsze skrzypce grała już tylko Królowa Sportu. Lekkoatleci zmagali się w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzut oszczepem, dyskiem i młotem, skok o tyczce, skok w dal, wieloskok, czy skok wzwyż. Nie mogło zabraknąć biegów na odległość: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, 2000 m, a także tych przez płotki (na dystansach 80 m, 100 m, 110 m, 300 m) oraz sztafet 4x100 m. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych U16, U18, U20 oraz SENIOR. Dla lekkoatletów to najlepsza okazja, by poprawiać swoje rekordy, a także pobijać te ogólnopolskie. Nakielski Mityng Lekkoatletyczny bowiem jest jednym z kilkunastu odbywających się w ciągu roku na terenie naszego kraju. Tak więc Nakło nad Notecią już na dobre stało się ważnym punktem na lekkoatletycznej mapie Polski. Wśród zawodników biorących udział w NML'u byli m.in. oszczepnik Dawid Wegner i młociarka Aleksandra Nowaczewska, którzy reprezentowali LUKS "START" Nakło. Uczestników występujących w barwach nakielskiego klubu było znacznie więcej. Łącznie w zawodach wystartowało 251 lekkoatletów. Zwycięzcy, w 4 wybranych dyscyplinach, otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią oraz lokalnych przedsiębiorców.

Skok w dal mężczyzn U18:

 1. miejsce - Sambor Zieliński (KS Bydgoszcz) - 6.94 m (REKORD ŻYCIOWY),
 2. msc. - Mikołaj Glaza (UKS Czapla Białe Błota) - 6.19 m (RŻ),
 3. msc. - Sviatoslav Kurilenko (UKS Czapla Białe Błota) - 6.16 m.


W biegu na 1000 m kobiet U18:

 1. miejsce - Weronika Kunicka (LUKS "START" Nakło) - 2:59.95 (RŻ),
 2. msc. - Monika Szymanowicz (MKL Toruń) - 3:00.41 (RŻ),
 3. msc. - Julia Górecka (MKL Tlen Mogilno) - 3:26.03.


Rzut młotem kobiet (4 kg) U20:

 1. miejsce - Aneta Orzechowska (LKS Vectra Włocławek) - 56.52 m (RŻ),
 2. msc. - Julia Koźlarek (OŚ AZS Poznań) - 49.72 m,
 3. msc. - Weronika Lisiecka (LUKS "START" Nakło) - 46.31 m.


Rzut młotem mężczyzn (5 kg) U18:

 1. miejsce - Mateusz Fedejko (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 63.43 m (RŻ),
 2. msc. - Aleksander Sobiecki (LKS Vectra Włocławek) - 60.08 m,
 3. msc. - Patryk Krygier (LKS Vectra Włocławek) - 59.63 m (RŻ).

Pełna lista wyników dostępna jest na stronie internetowej - link TUTAJ.Organizatorami 2. Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego była spółka Nakielski Sport oraz Gmina Nakło nad Notecią, przy współpracy z Lekkoatletycznym Uczniowskim Klubem Sportowym "START" Nakło. Serdecznie dziękujemy zawodnikom LUKS-u, którzy przez cały dzień pomagali nam w tym, by Mityng przebiegał sprawnie, a także Prezesowi Marcinowi Jankowskiemu, który bacznie czuwał nad wszystkim. Jesteśmy wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Nakle nad Notecią za wsparcie wydarzenia. Dziękujemy też prywatnym sponsorom. Podziękowania kierujemy również do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 i Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica za udostępnienie parkingów.

Tekst i fot.: Szymon Niemczewski
Video i dron: Karol Maliński