Dwie dekady zespołu Nakielanki

W murach Nakielskiego Ośrodka Kultury, w dniu 15 czerwca, obchodzono jubileusz 20-lecia istnienia Zespołu Wokalnego Nakielanki.

„Na ten Jubileusz składa się wiele czynników, zapamiętajmy z tego dnia ten najważniejszy – bo nie byłoby tyle radości, gdyby nie poświęcenie tego, co w czasach obecnych jest najważniejsze i bezcenne, a mianowicie poświęcenie własnego czasu” – tymi słowami przywitała zgromadzonych na sali konferencyjnej gości, w imieniu zespołu - dyrektor Lidia Bembnista. 

W wydarzeniu udział wzięli burmistrz Miasta i Gminy w Nakle Nad Notecią Sławomir Napierała, wicestarosta Powiatu Nakielskiego Michał Dubkowski, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią Monika Młynarczyk, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespoły wokalne: Osieczanki z Osieka i Wyrzyska, Złoty Wiek ze Złotników Kujawskich i Radojewiczanie z Radojewic.

W takim dniu, nie mogło zabraknąć występu szanownych Jubilatek i Jubilatów (w zespole mamy dwóch panów), którzy zaprezentowali kilka utworów. W skład zespołu wchodzą: Jadwiga Ciemka, Zofia Dyduła, Zofia Furmaniak, Jadwiga Górna, Renata Łysko, Gabriela Kujawa, Cyryla Gruntkowska, Jolanta Miękczyńska, Krzysztof Miękczyński, Elżbieta Minda, Anna Wójtowicz, Jadwiga Janas, Daria Rogalińska, Janusz Redlak, Jadwiga Świtalska.

Po występie oklaskiwanym gromkimi brawami, głos zabrał nakielski włodarz: „Dziękujemy wszystkim Członkiniom i Członkom Nakielanek, którzy występowali i występują w Zespole, za pełną pasji pracę oraz promowanie bogactwa naszego dziedzictwa kulturowego”. Następnie wraz z wiceprzewodniczącą rady wręczył na ręce prowadzącej zespół Jadwigi Ciemki okolicznościowy list i kwiaty, a wszyscy członkowie otrzymali pamiątkowe statuetki. Głos zabrali także pozostali goście, życząc Jubilatom dalszych sukcesów, zdrowia i pomyślności.

Następnie zaprezentowały się przybyłe na wydarzenie zespoły. Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia, jubileuszowego tortu, toastu oraz wspólnej zabawy, śpiewów i rozmów.
 

fot. Karol Maliński