Kiersznicki ze złotym medalem

16 czerwca zakończyły się rozgrywki XXVIII ORLEN Mistrzostw Polski Masters im. Wojciecha Zielińskiego. Przez trzy dni blisko 450 siatkarek i siatkarzy walczyło o tytuły najlepszych w Polsce, a wśród nich mieszkaniec Gminy Nakło nad Notecią - Jacek Kiersznicki.

Siatkarskie święto odbywało się w dniach 14-16 czerwca w Drzonkowie. Mistrzostwa z roku na rok stają się coraz popularniejsze i na stałe wpisały się już do tradycji polskiej siatkówki. Zawody kobiet rozgrywane były w kategorii open 35+, a mężczyzn w 7 kategoriach wiekowych: 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+ i 65+. Jacek Kiersznicki, jako zawodnik drużyny Progress Września, brał udział w rozgrywkach 60+. Zespół przez 3 dni rozegrał 5 spotkań, z czego 4 zakończyły się zwycięstwem.

  1. Progress Września - FORTIS PRZASNYSZ-TCZEW - 2:0
  2. Old Stars Nałęczów - Progress Września - 2:1
  3. Progress Września - ASPROD Szczecin Goleniów - 2:0
  4. Progress Września - PASJONACI Radom i Przyjaciele - 2:1
  5. Progress Września - INTER MARINE MASTERS Gdynia-Kamieniec - 2:0

Taki obrót spraw przyniósł drużynie zwycięstwo w tej kategorii wiekowej. Co warte podkreślenia, zespół obronił tytuł, który wywalczył w roku ubiegłym. Tym samym Progress Września, z Jackiem Kiersznickim na pokładzie, jest już trzykrotnym triumfatorem ORLEN Mistrzostw Polski Masters im. Wojciecha Zielińskiego - w roku 2021, 2023 oraz 2024.

Serdecznie gratulujemy zarówno całemu zespołowi jak i Jackowi Kiersznickiemu. Brawo!

tabela_1tabela_2

 

fot. Anna Kiersznicka / Justyna Matjas / Piotr Sumara / Szymon Niemczewski