Zielone Nakło za nami

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku stał się dziś bazą edukacyjną, poświęconą ekologii. W wydarzeniu udział wzięło niespełna 500 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy.

Na przybyłych na dzisiejszy festyn uczniów i przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji, takich jak: wykonanie sadzonek w doniczkach, przygotowanie świeczek z wosku pszczelego, quizy z nagrodami, makieta domu z symulacją pożaru, bańki mydlane, gra w warcaby za pomocą nakrętek od butelek, czy wykonanie ekologicznych zakładek do książek. Dzieci uczestniczyły także w budowie hotelu dla owadów, który stanie na terenie szkoły w Paterku. Nie zabrakło pouczających pogadanek na temat ekologii i ochrony środowiska. W Zielonym Nakle udział wzięli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, Nadleśnictwa Szubin, Wód Polskich, nakielskich pszczelarzy.   

Realizatorem kampanii edukacyjnej jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMiG w Nakle nad Notecią  z dyrektorem Anną Nowak na czele. Sama kampania odbywa się pod egidą Fundacji Większe Mniejsze  w ramach zadania pn. Edukacyjne wydarzenia plenerowe - „W krainie GOZ” oraz „Zielone Nakło”. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
 

fot. Karol Maliński