W muzycznej krainie bajek

W środowy wieczór podopieczni Judyty Wendy, uczęszczający na zajęcia wokalne, zaprosili zgromadzonych w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury w wyjątkową podróż do krain z bajek Disney'a i nie tylko. Nietypowa forma koncertu zaskoczyła odbiorców tak samo, jak frekwencja organizatorów.

"Koncert Piosenek z Bajek i nie tylko..." był swego rodzaju podsumowaniem trwających od marca bieżącego roku zajęć, które prowadzone są w Nakle nad Notecią przez absolwentkę gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki i bydgoskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Mali artyści pod czujnym okiem i uchem wokalistki przez kilka minionych miesięcy przygotowywali repertuar, który zaprezentowali 27 września na deskach sali widowiskowo-kinowej NOK. Występom podzielonym na 3 bloki wiekowe, towarzyszyła oprawa świetlna oraz umieszczony w centralnym punkcie telewizor - dla wielu jedno z pierwszych "okien" do bajkowych światów. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze uczennice - Pola, Zosia, Ada, Ola, Liza i Julia, które wykonały muzyczne motywy przewodnie z "Krainy Lodu", "Meridy Walecznej" i "Zwierzogrodu". Następnie na scenie pojawiły się: Iga, Marysia, Inga, Wisia i Alicja, które zaśpiewały utwory znane z "Pocahontas", "Króla Lwa" i "Vaiany: Skarb Oceanu". W ostatnim bloku kompozycje zespołu LemON, Sanah czy Kuby Badacha i Roberta Jansona zaprezentowały nastolatki Julia i Faustyna. Na koniec dla swoich podopiecznych i zgromadzonych "Pure Imagination" zaśpiewała Judyta Wenda, która była zarazem prowadzącą całego koncertu. Wykonanie zwieńczyły brawa słuchaczy. Nie obyło się bez kwiatów i podziękowań ze strony dzieci oraz rodziców.

Co ważne podkreślenia, w zamyśle koncert miał być kameralnym spotkaniem dla rodziców i bliskich, jednak na nasze zaproszenie odpowiedziało sporo chętnych, co spowodowało nagłą zmianę koncepcji. Część publiki słuchała występów na scenie, a część siedząc na sali, gdzie wokal mógł nie być słyszalny prawidłowo. Trzeba też pamiętać, iż dla znacznej większości początkujących wokalistów był to jeden z pierwszych występów na żywo, a co ważniejsze na scenie. Planowane są kolejne koncerty podsumowujące dalszy rozwój małych muzyków. Już teraz zapraszamy i mamy nadzieję, że weźmiecie w nich udział równie chętnie. Jak zapowiedziała Judyta Wenda - obiecuje, że wspólnie ze swoimi uczniami będzie na to przygotowana. Trzymamy za słowo i już nie możemy się doczekać. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach wokalnych, które odbywają się w środy w Nakielskim Ośrodku Kultury. Wystarczy się zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu: 52 386 08 62. Ponadto najmłodszych zaprosimy niebawem do współtworzenia zespołu wokalnego, który powstanie pod okiem Moniki Łabisz. Szczegóły wkrótce.

Materiał/fot.: Szymon Niemczewski