Przybędzie 40 mieszkań w Potulicach
W Potulicach podpisane zostały umowy dotyczące budowy inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową "KZN-Bydgoski". Powstają tam 2 nowe bloki, a w nich 40 mieszkań, które planowo mają być gotowe za 14 miesięcy.
Podpisanie umów odbyło się w sali Anieli hrabiny Potulickiej, do której przybyli m.in. Jacek Olech - Członek Zarządu SIM KZN Bydgoski oraz Robert Gliszczyński - główny udziałowiec Spółki TELMAX E.R. Gliszczyńscy Sp. J. będącej wykonawcą robót, Posłanki na Sejm RP Iwona Karolewska, Agnieszka Kłopotek, a także przedstawiciele lokalnego samorządu, jednostek organizacyjnych i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią. Tego dnia podpisane zostały umowy na wykonanie robót budowlanych, 40 umów partycypacji na lokale mieszkalne oraz umowa z inspektorem nadzoru inwestorskiego, która realizowana będzie przez Macieja Polcyna.
W ramach przedsięwzięcia wybudowane zostaną czterokondygnacyjne wielorodzinne budynki mieszkalne wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Łącznie utworzonych zostanie 40 lokali mieszkalnych. Zaplanowano budowę naziemnego parkingu wraz z miejscami dla niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się również urządzenie placu zabaw dla dzieci. Mieszkania zostaną oddane w standardzie „pod klucz”. Budynku będą wyposażone w proekologiczne rozwiązania tj. panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Koszt inwestycji to około 13 mln złotych.
To wyjście naprzeciwko tych rodzin i mieszkańców, których nie stać jest na kupno w zakresie swoich potrzeb mieszkaniowych. My tą przestrzeń staramy się wypełniać mieszkaniami o dostępnym czynszu na wynajem - powiedział burmistrz Nakła Sławomir Napierała.
W trakcie spotkania oprócz włodarza i posłanek głos zabrali też: Gustaw Kwaśniewski - Pełnomocnik regionalny KZN oraz Łukasz Latosiński - szef Rady Nazdorczej SIM. Następnie przyszedł czas na symboliczne wbicie łopat, które odbyło się na placu budowy przy ul. Parkowej w Potulicach.
- Cieszymy się bardzo. Nie możemy doczekać się, aż zostaną zakończone budowy i mieszkańcy się wprowadzą a wiemy, że są chętni - powiedział TVP 3 Bydgoszcz Krzysztof Rogalski, sołtys Potulic.