Zacięta rywalizacja w meczu Polska - Finlandia

Reprezentacja Polski zremisowała z Finlandią 1:1 w meczu Four Nations Tournament U15 chłopców, który rozegrany został w Nakle nad Notecią. Biało-czerwoni mogli liczyć na solidny doping ze strony kibiców.

21 maja 2026 r. na Stadionie Miejskim im. Klemensa Biniakowskiego odbył się towarzyski mecz piłki nożnej. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do reprezentacji Polski, która z każdą minutą odważniej atakowała pole bramkowe Finów. Brakowało jednak skuteczności, by futbolówkę umieścić w bramce. Sztuka ta udała się w 28 minucie Michałowi Kucale. Dzięki trafnym zmianom, po przerwie role się odwróciły, a goście częściej zaczęli dochodzić do piłki i tworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 66 minucie Emil Rautiainen trafił do siatki ustanawiając wynik na 1:1. Mimo gorącego wsparcia kibiców, biało-czerwoni nie zdołali ponownie pokonać fińskiego bramkarza, który znakomicie wywiązywał się z powierzonego mu zadania. 

Głośny doping z licznie wypełnionych trybun nie milkł ani na chwilę, co w połączeniu z barwami narodowymi zapewniło wyjątkową atmosferę spotkania. Nie lada gratką dla kibiców był z pewnością pamiątkowy bilet, który można było otrzymać przy wejściu na stadion. Po zakończonym spotkaniu nasi zawodnicy podeszli do trybun, gdzie rozdawali autografy. Można było zrobić sobie również zdjęcie. 

Debiutujący w roli trenera Piotr Klepczarek powołał do reprezentacji Polski do lat 15 następujących zawodników:
•    Essam Abdelhamid (PSV Eindhoven)
•    Antoni Balcer (Lech Poznań)
•    Antoni Chojecki (Widzew Łódź)
•    Mateusz Jadachowski (Zagłębie Lubin)
•    Igor Kaczor (Górnik Zabrze)
•    Jan Kaczorowski (Legia Warszawa)
•    Yakub Kępiński-Senyonga (AS Roma)
•    Wiktor Kożuchowski (Jaguar Gdańsk)
•    Michał Kucała (Legia Warszawa)
•    Karol Kupczyk (Pogoń Szczecin)
•    Kacper Kwiatkowski (Legia Warszawa)
•    Cyprian Lipiński  (Legia Warszawa)
•    Antoni Miernik (Chelsea FC)
•    Jan Nowicki (Legia Warszawa)
•    Michał Resmerowski (Pogoń Szczecin)
•    Ksawery Słota (Piast Gliwice)
•    David Sulewski (Bayern Monachium)
•    Martin Szczerbiński (Lechia Gdańsk)
•    Aleks Szybalski (Legia Warszawa)
•    Piotr Tobór (Górnik Zabrze)
•    Wiktor Waloch (Śląsk Wrocław)
•    Marcel Zdybał (FASE Szczecin)

Finlandia zagrała w składzie: 1. Tobias Kinnunen – 2. Arvi Hämäläinen (41, 13. Levi Tanke Aba), 3. Leo Wevelsiep, 4. Timh-Isaac Söderman (69, 17. Kaius Lehtonen), 5. Tuure Mononen, 11. Lassi Haimi (60, 9. Gil Azael De Macksi Mayasi), 16. Onni Karhu, 18. Elias Turunen (41, 10. Viljami Thomander), 19. Excel-Stanis Musete, 20. Emil Rautiainen (69, 8. Johannes Kanerva), 21. Eero Kiljunen (60, 7. Vilppu Tahkola).

MVP meczu został wybrany bramkarz Finlandii - Tobias Kinnunen, a drobny upominek wręczył mu zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - Piotr Kalamon.

Oprócz reprezentacji Polski i Finlandii w turnieju udział biorą Słowacy i Węgrzy, a mecze odbywają się na stadionach w Nakle nad Notecią, Łabiszynie i Sicienku. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy. Kolejne okazje do kibicowania przed nami: już dziś (22 maja) o godz. 16:00 Finlandia zmierzy się ze Słowacją w Sicienku, a Polska z Węgrami w Łabiszynie oraz 24 maja (niedziela) o godz. 11:00 Węgry podejmą Finlandię w Nakle nad Notecią, a Polska Słowację w Sicienku. Na wydarzenia zapraszają m.in. Nakielski Sport wraz z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

fot. Karol Maliński