Dotarła do celu

Wczoraj, 23 maja 2026 roku, dobiegł końca Rajd Charytatywny Vespa on Tour66. Urszula Kosmowska dotarła swoją Vespą do Nakła nad Notecią.

Na mecie czekali bliscy, znajomi, sympatycy Vespy oraz motocykliści z naszego miasta, ale również innych zakątków kraju, a także przedstawiciele władz zarówno lokalnych, jak również oficjalna delegacja z naszego miasta partnerskiego Elsterwerdy z Burmistrz Anją Heinrich na czele, która przebywa obecnie w Nakle nad Notecią. Wśród słów uznania nie zabrakło tych od burmistrza Miasta i Gminy Sławomira Napierały oraz zastępcy Piotra Kalamona. Obecni byli też wolontariusze fundacji "Salus Homini" wraz z Prezes Dobrosławą Jedynak. To bowiem na cele Fundacji przeprowadzona została zbiórka datków w trakcie rajdu. Do tej pory udało się zebrać 25 000 PLN. Jak deklaruje Fundacja kwota ta będzie jeszcze aktualizowana.

Cieszymy się, że jako Gmina Nakło nad Notecią oraz Radio Nakło 107,5 FM mogliśmy włączyć się w akcję od samego początku już na etapie planowania. Bohaterce wyzwania gratulujemy pomysłu i wytrwałości na 1200-kilometrowej trasie z Niemiec do Polski. Dziękujemy za chęć pomocy nakielskiej Fundacji i życzymy realizacji kolejnych zamierzeń. Dziękujemy też wszystkim darczyńcom i sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Więcej o samej akcji pisaliśmy TUTAJ.

fot. Szymon Niemczewski