Choinkowa EKOZDOBA 3

Urząd Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią zaprasza do wzięcia udziału w 3. edycji konkursu „Choinkowa EKOZDOBA”. W kolejnej edycji świątecznego konkursu nie zabrakło nowości dla grup.

KONKURS INDYWIDUALNY: Zadaniem dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych Gminy Nakło nad Notecią jest własnoręczne wykonanie ozdoby choinkowej, którą można powiesić na choince. Warunkiem jest wykorzystanie WYŁĄCZNIE surowców wtórnych (np. opakowań z tworzyw sztucznych, puszek, opakowań papierowych, nakrętek, korków, tektury, gazet, tacek styropianowych itd.). Dodatkami mogą być tylko produkty pochodzenia naturalnego. Zabrania się używania gotowych materiałów plastycznych oraz przeznaczonych do rękodzieła (np. styropianowe kule, plastikowe oczka, klej z brokatem, papier nie będący makulaturą, art. higieniczne: wata, chusteczki, patyczki itp.). Każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 pracę. Jury oceni prace w 3 kategoriach wiekowych (przedszkola, klasy I-IV, klasy V-VIII). Ozdobę konkursową wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy (pok. 13) w terminie do dnia 7 grudnia 2023 r. „Ekozdoby” zawisną na świątecznej choince w nakielskim Ratuszu.

KONKURS GRUPOWY: Zadanie konkursowe dla klas szkół podstawowych polega na przygotowaniu świątecznego wystroju klasy, świetlicy lub holu. Stroiki świąteczne, przyozdobiona choinka z wykorzystaniem „ekozdób”, a może całe drzewko świąteczne przygotowane w klasie? Forma jest dowolna. Przygotowane dekoracje i ozdoby muszą być wykonane WYŁĄCZNIE z surowców wtórnych (np. opakowań z tworzyw sztucznych, puszek, opakowań papierowych, nakrętek, korków, tektury, gazet, tacek styropianowych itd.). Dodatkami mogą być tylko produkty pochodzenia naturalnego. Zabrania się używania gotowych materiałów plastycznych oraz przeznaczonych do rękodzieła (np. styropianowe kule, plastikowe oczka, klej z brokatem, papier nie będący makulaturą, art. higieniczne: wata, chusteczki, patyczki itp.). Każda klasa może zgłosić wyłącznie 1 przystrojoną salę, hol etc., przesyłając kilka zdjęć na adres mailowy: wks@umig.naklo.pl wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 7 grudnia 2023 r.

Regulaminy konkursu oraz zgoda RODO dostępna jest w plikach do pobrania. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z opisem konkursu, jak i regulaminem. Podczas oceny prac będziemy zwracać szczególną uwagę na wykorzystane materiały. Nie chcemy tworzyć dodatkowych odpadów, a jedynie „dać nowe życie” tym istniejącym.

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – tel. 52 386 79 75.