Zwiększenie bezpieczeństwa komunikacyjnego poprzez budowę kładki nad torami z elementami ścieżki pieszo-rowerowej w Gminie Nakło nad Notecią

Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz jakości życia mieszkańców Gminy Nakło nad Notecią poprzez budowę kładki pieszo-rowerowej nad torami kolejowymi wraz z funkcjonalnie powiązanym odcinkiem ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 10 na trasie Nakło nad Notecią – Trzeciewnica.

Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Nakło nad Notecią, pieszych, rowerzystów, osób starszych oraz osób o ograniczonej mobilności, a także wszystkich użytkowników infrastruktury komunikacyjnej korzystających z tego połączenia.

W ramach przedsięwzięcia powstała bezpieczna, bezkolizyjna infrastruktura pieszo-rowerowa, która wyeliminowała konieczność poruszania się po poboczu ruchliwej drogi krajowej nr 10. Inwestycja poprawiła dostępność komunikacyjną do miejscowości Trzeciewnica oraz pobliskiego cmentarza, a także zwiększyła spójność lokalnej sieci tras pieszo-rowerowych.

Realizacja projektu sprzyja promowaniu aktywnej mobilności, ograniczeniu ryzyka wypadków drogowych oraz wspiera zrównoważony rozwój i adaptację do zmian klimatu.

Źródło finansowania: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (NextGenerationEU) – pożyczka wspierająca zieloną transformację miast

Kwota wsparcia: 1 365 038,18 zł
 

logotpy

#KorzyściDlaCiebie #NextGenerationEU #FunduszeUE